2017-10-05 22:03:00

Emocje w Szafuzie! Kadetten pokonuje Gorenje

W ramach rozgrywek Ligi Mistrzów w Szafuzie spotkały się drużyny Kadetten Schaffhausen i Gorenje Velenje. Po niezwykle zaciętej rywalizacji zwyciężyła ekipa Michała Szyby, pokonując Gorenje 31:28.

Spotkanie rozpoczęło się od bramki fenomenalnego Gabora Csaszara. Węgier nie tylko sam zdobywał gole, ale i stwarzał dogodne sytuacje do oddania rzutu swoim kolegom. Po siedemnastu minutach miał on na swoim koncie aż 5 trafień. Taki sam rezultat uzyskał zawodnik Gorenje - Alem Toskić.

Od pierwszej minuty na parkiecie przebywał Michał Szyba, który grał zarówno w obronie, jak i w ataku. W pierwszej połowie Polak zdobył dla Kadetten jedną bramkę. Oba zespoły grały bardzo zdecydowanie, żaden z nich nie potrafił dłużej utrzymać prowadzenia. Pierwsza odsłona zakończyła się remisem 14:14.

Dalszy przebieg meczu wyglądał bardzo podobnie - drużyny nie odpuszczały, a wynik ciągle oscylował w okolicach remisu. Jednak to Kadeci częściej wychodzili na prowadzenie, chociaż najczęściej były to jedynie jednobramkowe przewagi. Coraz lepiej spisywał się ich bramkarz - Ivan Stevanovic, który wybronił rzut karny w 50. minucie spotkania. Jego ekipa zdołała zdobyć bramkę w osłabieniu i powiększyć przewagę. W 57. minucie poważnego urazu doznał gracz Gorenje - Jan Grebenc. Zwycięstwo odniósł zespół Kadetten Schaffhausen, który pokonał rywali 31:28.

Najskuteczniejszym zawodnikiem był Gabor Cseszar, który zdobył 9 bramek. Siedmioma trafieniami mógł pochwalić się Liniger, a sześcioma - kontuzjowany Grebenc.

Kadetten Schaffhausen - Rk Gorenje Velenje 31:28 (14:14)