2017-10-04 22:30:00

Liga Mistrzów: Sporting lepszy o jedną bramkę od Niedźwiedzi!

Pojedynek w Portugalii rozpoczął starcia 4.kolejki Ligi Mistrzów. Sporting wygrał z ekipą z Rosji 31:30 i odniósł drugie zwycięstwo w sezonie.

Pierwsze minuty spotkania należały do gości. Sporting musiał gonić wynik i w 7. minucie gospodarze doprowadzili do remisu. Gra stała się bardziej wyrównana i ekipy grały "bramka za bramkę". Ekipa z Portugalii mocno ruszyła i rozpoczęła budowanie przewagi. Po kwadransie pojedynku o jedno trafienie lepsi byli gospodarze.

Po obu stronach parkietu dobre interwencje notowali bramkarze zespołów. Dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy Sporting wygrywał 14:10. Czechowskie Niedźwiedzie nie odpuszczali rywalowi i gonili wynik. Przyjezdni ostatecznie do przerwy przegrywali różnicą trzech oczek.

W drugiej części meczu drużyna z Rosji próbowała odrobić stratę, ale kolejnymi trafieniami odpowiadali także gospodarze. W 22. minucie goście zbliżyli się do przeciwnika na jedno trafienie 26:27. Sporting grał ostatnie dwie minuty bez jednego zawodnika, ale zespół nie wypuścił już zwycięstwa z rąk. Zawodnicy Czechowskich Niedźwiedzi nadal pozostają bez wygranej w tym sezonie i zajmują ostatnie miejsce w grupie D.

Sporting CP - Czechowskie Niedźwiedzie 31:30 (20:17)