2017-10-04 22:05:00
Jakub Wesołowski

Niesamowity mecz w Zabrzu! Hit kolejki dla Górnika!

Niezwykle emocjonujące spotkanie obejrzeli kibice w Zabrzu. W hicie kolejki Górnik pokonał gości dwoma trafieniami 36:34, a oba zespoły pokazały piłkę ręczną na najwyższym poziomie.

Drużyny przystąpiły do gry po bardzo dobrych meczach z poprzedniej serii. W piątej kolejce gospodarze rozgromili Gwardię 13 bramkami, natomiast Azoty dopiero po rzutach karnych musiały uznać wyższość Wisły Płock. Wobec nieszczęśliwej kontuzji Wadima Bogdanowa z końcówki spotkania, w składzie gości pojawił się Walentin Koszowy.

Pierwszą połowę trafieniem rozpoczęli puławianie. Swoją obecność na boisku mocno zaznaczył jednak Iso Sluijters, który oprócz świetnej współpracy z Buszkowem, celnie rzucał z drugiej linii. W 10. minucie holender wyprowadził zespół na pierwsze prowadzenie 6:5. Dalsza część meczu to twarda obrona z obu stron, która generowała liczne wykluczenia. Mocna defensywa zmuszała również graczy do szybszej gry, w której świetnie odnajdowali się przede wszystkim skrzydłowi. Przed końcem połowy na dwubramkowe prowadzenie mogli wyjść puławianie, ale nie wykorzystali szansy i po 30 minutach było 17:18.

Drugą część gry szybkim rzutem wznowił Tatarincew. Wysokie tempo gry pozwalało na wiele bramek, jednak żaden z zespołów nie był w stanie wyjść na więcej niż dwubramkowe prowadzenie. W Azotach świetnie spisywał się Jurecki, z którym ewidentnie nie radziła sobie obrona gospodarzy. Na 3 minuty przed końcem kołowy rzucił na remis po 33. Szybko odpowiedział Tatarincew, a w kolejnej akcji wykluczenie otrzymał Rafał Gliński. Karnego obronił Galia, a rosyjski rozgrywający ponownie podwyższył wynik. Moment ten był decydujący dla spotkania, gdyż mimo przewagi, puławianom nie udało się wyrównać, a na minutę przed końcem rzutem przez blok na 36:34 wynik ustalił Adamuszek.

Górnik Zabrze - Azoty Puławy 36:34 (17:18)

Górnik: Kornecki, Galia - Adamuszek 3, Fąfara, Gliński 1, Gogola 1, Tokaj, Sluijters 9, Tatarincew 6, Buszkow 5, Gluch 1, Francik, Tomczak 5, Daćko 5, Gromyko

Azoty: Dupjacanec, Koszowy - Kowalczyk 1, Łyżwa 3, Panic 6, Podsiadło, Prce 5, Titow 5, Gumiński, Kuchczyński 5, Skrabania 3, Grzelak, Jurecki 6