2017-10-04 19:25:00

Pogrom płocczan! Orlen Wisła zdominowała KPR Legionowo

Legionowo walczyło, ale podopieczni Piotra Przybeckiego nie dali szans rywalowi.  "Nafciarze" po zdecydowanej wygranej z KPR-em zdobyli trzy oczka i umocnili się na pierwszym miejscu w grupie pomarańczowej.

Wynik meczu otworzył Kamil Ciok zdobywając pierwszą bramkę dla Legionowa. Goście na początku mocno postawili się Orlen Wiśle. "Nafciarze" w pierwszych minutach mieli problemy z przeprowadzeniem skutecznego ataku. Najpierw płocczanie stracili piłkę, a w drugiej akcji zawodnicy oddali niecelny rzut.

Dopiero w 4.minucie Sime Ivić wykorzystał karnego i na koncie gospodarzy pojawiło się pierwsze trafienie. KPR zaczął mylić się w ataku, a ekipa z Płocka rozpędzała się i budowała swoją przewagę. Po kwadransie gry przyjezdni mieli do odrobienia sześć oczek. Podopieczni Marcina Smolarczyka w pierwszej połowie zanotowali dwa długie przestoje w ataku, w rezultacie prowadzenie wicemistrza Polski cały czas wzrastało. Do przerwy Orlen Wisła wygrywała 21:12.

W drugiej części spotkania obraz gry nie uległ zmianie. KPR próbował zmniejszyć różnicę bramkową, ale "Nafciarze" odpowiadali kolejnymi trafieniami. Orlen Wisła przejęła całkowicie inicjatywę na parkiecie.

Drużyna Piotra Przybeckiego kontrolowała przebieg spotkania do samego końca. Mimo ambitnej walki goście musieli uznać wyższość wicemistrza Polski. W końcówce meczu nie brakowało emocji, bo w 54. minucie czerwona kartką został ukarany obrotowy Legionowa- Wiktor Jędrzejewski. Ostatecznie płocczanie wygrali różnicą dwunastu trafień.

Orlen Wisła Płock - KPR Legionowo 37:25 (21:12)