2017-10-03 21:40:00
Roksana Góra

Kielecka siła w Elblągu! PGE VIVE pewnie pokonuje Meble Wójcik

We wtorek zawodnicy Mebli Wójcik Elbląg powitali w swojej hali drużynę mistrza Polski. Podopieczni trenera Tałanta Dujszebajewa pewnie pokonali rywali, wygrywając 38:22.

Kielczanie musieli poradzić sobie bez kontuzjowanych Filipa Ivicia i Deana Bombaca oraz Mariusza Jurkiewicza. Chorackiego bramkarza czeka kilka tygodni przerwy od gry.

Elblążanie rozpoczęli mecz od dobrej akcji, jednak kolejne minuty należały do ich rywali. Szczególnie dobrze spisywali się: Blaż Janc - główny zdobywca goli z kontrataków oraz Krzysztof Lijewski, który w szóstej minucie meczu miał na swoim koncie aż 3 bramki. Kilkoma świetnymi paradami popisał się bramkarz Meblarzy - Adrian Fiodor. Jego koledzy nie potrafili jednak poradzić sobie z atakami PGE VIVE, nie udawało im się także oddawanie skutecznych rzutów na bramkę Szmala. Kielczanie grali pewnie i stopniowo powiększali swoją przewagę, która po trzydziestu minutach wynosiła aż 21:10.

W drugiej połowie podopieczni Jacka Będzikowskiego poprawili swoją grę. Wciąż dominowali goście, którzy zaczęli jednak popełniać błędy, co starali się wykorzystywać ich rywale. Wyśmienicie bronił młody zawodnik Mebli - Sebastian Ram. Nie zmieniło to jednak ostatecznego wyniku spotkania. Mistrzowie Polski zwyciężyli nad Meblami Wójcik 38:22. Po 6 trafień zdobyli Darko Djukić, Manuel Strlek i Jakub Moryń, a 5 bramek rzucił Krzysztof Lijewski.

Meble Wójcik Elbląg - PGE VIVE Kielce 22:38