2017-10-01 19:43:00

Punkty jadą do Kwidzyna! MMTS wygrywa w Głogowie

Ze zwycięstwa i punktów zdobytych w niedzielnym spotkaniu Chrobrego Głogów i MMTS-u Kwidzyn cieszyć mogą się drudzy, którzy pokonali głogowian 26:23.

Spotkanie rozpoczęło się niezbyt dobrze dla obu zespołów - ich zawodnicy popełniali błędy i nie trafiali do bramek rywala. Pierwszy gol padł dopiero w czwartej minucie za sprawą Pawła Gendy. Mecz układał się spokojnie - obie drużyny grały "bramkę za bramkę", jednak w 12. minucie na dwubramkowe prowadzenie wyszła ekipa z Kwidzyna. W powiększeniu przewagi nie przeszkodziło jej nawet wykluczenie Alana Guziewicza, jednak już chwilę później za odrabianie strat wzięli się głogowianie i w 20. minucie doprowadzili do remisu 8:8. Po pierwszej połowie na tablicy widniał wynik 12:11 na korzyść Chrobrego.

I chociaż po zmianie stron bramki dla swojego zespołu zdobyli Gujski i Świtała, już po kilku minutach kwidzynianie doprowadzili do wyrównania. Coraz więcej błędów - szczególnie fauli w ataku - zaczęli popełniać podopieczni Jarosława Cieślikowskiego. Ich poczynania wykorzystywali przeciwnicy, którzy zdobyli cztery bramki z rzędu (18:15). W całym meczu sędziowie ukarali zawodników dwuminutowymi karami aż 11 razy, co świadczy o ogromnym zaangażowaniu obu ekip. Kwidzynianie starali się utrzymać wypracowaną przewagę, świetnie spisywał się Michał Potoczny i ostatecznie to właśnie oni odnieśli triumf, wygrywając z Chrobrym 26:23.

Chrobry Głogów - MMTS Kwidzyn 23:26 (12:11)