2017-10-01 18:39:00

Liga Mistrzów: Gospodarze górą! Vardar i Pick z wygranymi

W 3.kolejce Ligi Mistrzów Vardar odniósł kolejne zwycięstwo w sezonie i umocnił się na pierwszym miejscu w grupie A. MOL-Pick zdecydowanie wygrał 36:27 z drużyną ze Szwecji.

Początek spotkania należał do gości, którzy w 4.minucie prowadzili 3:1. Vardar nie odpuszczał rywalowi i konsekwentnie niwelował różnicę bramkową. Gra stałą się bardziej wyrównana. Błędy w ataku zaczęli popełniać zawodnicy Zagrzebia, co skutecznie wykorzystywali gospodarze. Zwycięzca Ligi Mistrzów wyszedł na prowadzenie i mocno pracował nad budowaniem przewagi. Siedem minut przed końcem pierwszej połowy zespół z Chorwacji zbliżył się na jedno oczko do rywala, ale do przerwy Zagrzeb ostatecznie przegrywał 10:13.

Po przerwie Vardar mocno rozpoczął grę. Gospodarze powiększali swoje prowadzenie nad przeciwnikiem. Przez osiem minut starcia w drugiej połowie Zagrzeb nie zanotował jeszcze trafienia, więc o czas szybko poprosił trener gości. W ekipie Zagrzebia świetnie interweniował Urh Kastelić. Macedoński klub nie dał szans już rywalowi i wygrał 28:21 we własnej hali.

Vardar Skopje - RK Zagrzeb 28:21(13:10)

Od pierwszych minut spotkania znacznie lepsi byli gospodarze. Pick Szeged systematycznie powiększał swoją przewagę, na co od razu zareagował trener drużyny ze Szwecji. Wskazówki trenera nie pomogły, bo rywale prowadzili już 9:3. Gospodarze całkowicie dominowali na parkiecie. IFK zdobył czwartą bramką dopiero w 16. minucie, a MOL-Pick miał już na swoim koncie trzynaście oczek. Do przerwy goście przegrywali różnicą dziesięciu trafień.

W drugiej odsłonie gra nie uległa zmianie. IFK próbował odrobić straty, ale gospodarze zdobywali kolejne oczka. Węgierska drużyna może cieszyć się z drugiego zwycięstwa w sezonie, a rywale muszą jeszcze poczekać na pierwszą wygraną w rozgrywkach.

MOL-Pick Szeged - IFK Kristianstad 36:27 (20:11)