2017-10-01 08:55:00

Jedno pamiętne zwycięstwo! Historia meczów Orlen Wisły i FC Barcelony

Na cztery spotkania z FC Barceloną Orlen Wisła wygrała raz. Jednak tamto spotkanie było bardzo efektowne i jest wspominane do dziś.

Miało to miejsce w mikołajki, dokładnie 6 grudnia 2014 roku. Wtedy system rozgrywek był jeszcze inny i w grupie grało sześć drużyn. Orlen Wisła ograła we własnej hali Barcelonę 34:31, a najskuteczniejszym zawodnikiem płockiego klubu był Nemanja Zelenović. Serb, który gra na prawym rozegraniu rzucił siedem bramek. Z aktualnie grających w płockim klubie tamto zwycięstwo pamięta pięciu zawodników - Valentin Ghionea, Dan-Emil Racotea, Michał Daszek, Adam Morawski, Marcin Wichary. Z żółtą kartką i karą dwóch minut tamto spotkanie zakończył obecny prezes "Nafciarzy", Adam Wiśniewski.

W rozegranym w poprzednim sezonie meczu obu drużyn w Orlen Arenie po pierwszej połowie wicemistrzowie Polski prowadzili 12:11, jednak po przerwie górą była Duma Katalonii, która wygrała 28:23.