2017-09-27 20:20:00
Adam Brzuski

Męczarnie i przełamanie THW

W środowym spotkaniu grupy B Ligi Mistrzów doszło do starcia pomiędzy THW Kiel a Aalborgiem. Kilończycy przystąpili do tego meczu z chęcią zdobycia 2 punktów bez względu na styl i udało im się to. Odnieśli oni cenne zwycięstwo nad duńską drużyną.

Ale nie przyszło im to bez problemów. Od początku Aalborg postawił trudne warunki gospodarzom i już w 3. minucie prowadził 3:1. Jednak podopieczni Aarona Kristjanssona nie potrafili powiększyć przewagi, a w kolejnych minutach wynik spotkania oscylował wokół remisu. Ostatecznie jednak na przerwę obie drużyny schodziły przy jednobramkowym prowadzeniu THW.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Zespoły nadal grały bramka za bramkę, a o rezultacie decydowały końcowe minuty, a w nich wytrzymalsi na presję okazali się Niemcy. Gdy w 59. minucie Miha Zarabec rozgrywający dobre spotkanie wyprowadził popularne Zebry na dwubramkowe prowadzenie, stało się niemal pewne, że 2 punkty zostaną w Sparkassen-Arenie. Duńczyków stać było tylko na kosmetykę wyniku, jednak należą im się ogromne brawa za postawę w tym spotkaniu, a na indywidualne wyróżnienie zasługuje prawoskrzydłowy Patrick Larsen, który zapisał na swoim koncie 7 trafień.

THW Kiel - Aalborg Handball 27:26 (13:12)