2016-09-06 17:33:00

Finał nie dla Vive Tauronu! Omeyer zamurował bramkę

Nie udało się awansować do finału Super Globe piłkarzom ręcznym Vive Tauronu. Kielczanie przegrali z Paris Saint Germain . Na drodze do zwycięstwa stanął francuski bramkarz - Thierry Omeyer, który bronił niesamowicie.

To była powtórka innego półfinału. Tego z Ligi Mistrzów. Wtedy górą byli kielczanie. Vive Tauron zagrało w IHF Super Globe dzięki zwycięstwu w Champions League. Z kolei PSG dostało od organizatorów dziką kartę.

Vive zaczęło w innym składzie niż z Taubate. W pierwszym składzie wyszli Karol Bielecki, Krzysztof Lijewski, Julen Aguinagalde i Sławomir Szmal.

Bardzo dobrze w ten mecz wszedł właśnie "Lijek", bo trzy pierwsze bramki Vive były właśnie jego autorstwa. Pozostali koledzy z jego drużyny dostosowali się do dobrego poziomu i po kwadransie zwycięzcy Ligi Mistrzów prowadzili 8:6. Wtedy jednak w ich grze coś się zacięło i przez sześć minut nie mogli rzucić bramki. Sztuka ta trzy razy udała się Francuzom i zrobiło się 9:8 dla PSG.

Kielczanie byli mocno nieskuteczni i zmarnowali wiele sytuacji sam na sam z Thierrym Omeyerem i dlatego do przerwy przegrywali 12:13.

Chwilę po wznowieniu gry PSG odskoczyło na cztery trafienia (17:13). W kolejnych minutach kielczanie nadal nie mogli znaleźć recepty na pokonanie Omeyera. Doświadczony Francuz bronił w sytuacjach wręcz nieprawdopodobnych.

W 42. minucie PSG wygrywało już 22:15. Vive wzięło się za odrabianie strat i na osiem minut przed końcem miałem cztery oczka straty. Kielczanie mieli jeszcze kilka okazji na odrobienie strat, ale Omeyer ich zatrzymał.

Ostatecznie PSG wygrało 29:25. Francuzi zagrają w finale, a kielczan czeka walka o 3. miejsce. To spotkanie zostanie rozegrane w czwartek o 16.

Vive Tauron Kielce - Paris Saint-Germain Handball 25:29 (12:13)

Vive Tauron: Filip IvićSławomir Szmal - Darko DjukićTobias Reichmann 1, Krzysztof Lijewski 5, Paweł PaczkowskiUros Zorman 4, Mariusz Jurkiewicz 1, Karol Bielecki 3, Piotr ChrapkowskiManuel Strlek 1, Mateusz Jachlewski 1, Patryk Walczak 5, Julen Aguinagalde 3, Mateusz Kus 1.

Następny artykuł: Obrońcy tytułu zagrają w finale