2017-09-24 16:56:00
Hubert Gliński

Nielba "na zero" w Zielonej Górze

Nieudany wyjazd szczypiornistów Nielby Wągrowiec do Zielonej Góry. Gracze z Wągrowca przegrali z beniaminkiem pierwszej ligi 25:30. Porażka oznacza, że podopieczni trenera Świerada stracili wysokie drugie miejsce w ligowej tabeli.

Już przed spotkaniem było wiadomo, że wągrowczan czeka bardzo trudny mecz na terenie nieobliczalnego beniaminka, który niemal przez całe spotkanie utrzymywał się na prowadzeniu. Bardzo dobrze między słupkami spisywał się golkiper gospodarzy, który zatrzymywał rzuty przyjezdnych, jak również rzuty karne. W 38.  minucie akademicy prowadzili 21:18 i wyglądało na to, że zaczynają przejmować kontrolę nad tym pojedynkiem, jednak dwa trafienia Bartosza Świerada pozwoliły żółto-czarnym w 47. minucie po raz kolejny złapać kontakt z przeciwnikiem 22:23.

Pięciominutowy przestój w grze zespołu gości był decydujący o tym, że komplet punktów pozostanie w Zielonej Górze. W poczynaniach ekipy z Wielkopolski coś pękło, co spowodowało, że przegrali ten fragment meczu 0:3, co dało wynik 26:22 na korzyść AZS-u Zielona Góra. Ostatnie trafienie dla MKS-u w tym pojedynku zdobył Paweł Gąsiorek już w 60. minucie. Na przestrzeni ostatnich sześćdziesięciu sekund AZS zdobył jeszcze dwa gole, aby wygrać cały mecz 30:25.

AZS UZ Zielona Góra – MKS Nielba Wągrowiec 30:25 (15:13)

Nielba: Gawlik, Zanto – Gregor 6, Gąsiorek 6, Świerad 5, Widziński 4, Pietrzkiewicz 3, Biniewski 1, Golczyński, Karczewski, Smoliński.