2017-09-23 19:26:00

Świetna druga połowa zdecydowała! Cenne punkty Mebli Wójcik

Dobre spotkanie rozegrali szczypiorniści Mebli Wójcik Elbląg, którzy ograli przed własną publicznością KPR Legionowo 29:20. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 11:9.

Ten pojedynek był bardzo ważny dla obu ekip, gdyż jego stawką były aż cztery punkty. Gospodarze do tej pory raz cieszyli się ze zwycięstwa - w 1. kolejce w meczu z Sandra SPA Pogonią Szczecin. Z kolei KPR w ostatniej serii po karnych ograło Piotrkowianina Piotrków Trybunalski i dla zawodników z Mazowsza to był pierwszym triumf w sezonie.

Początek spotkania był wyrównany, jednak nieznaczną przewagę mieli zawodnicy z Mazowsza. Tradycyjnie już - w meczach Mebli Wójcik pada mało bramek i podobnie było w pierwszej połowie, gdy kibice zobaczyli zaledwie dwadzieścia goli. Cztery bramki z rzędu zdobyte przez podopiecznych Jacka Będzikowskiego tuż przed przerwą sprawiły, że wygrali oni tę część spotkania 11:9.

Po przerwie wszystko się zmieniło i w ciągu siedemnastu minut padło aż osiemnaście bramek. Gospodarze zbudowali sobie przez ten czas przewagę i prowadzili już sześcioma bramkami.

Zawodnicy z Legionowa w końcówce spotkania otrzymali dwie czerwona kartki z gradacji kar - na trybuny odesłani zostali Kamil Ciok i Wiktor Jędrzejewski.

Meble Wójcik Elbląg - KPR Legionowo 29:20 (11:9)