2017-09-20 08:40:00

Orlen Wisła Płock zmierzy się z mistrzami Niemiec! Czas na 2.kolejkę Ligi Mistrzów

Drugim rywalem "Nafciarzy" w Lidze Mistrzów jest Rhein-Neckar Löwen. Ekipę Piotra Przybeckiego czeka trudny pojedynek z "Lwami". Emocji na pewno nie zabraknie!

W niedzielę płocczanie mocno postawili się zwycięzcom Ligi Mistrzów. Wisła przegrała ostatecznie z Vardarem 22:26, ale walczyła do samego końca. Bardzo dobrze funkcjonowała obrona Wisły, z czego był bardzo zadowolony szkoleniowiec "Nafciarzy". Bohaterem spotkania został Marcin Wichary, który od pierwszych minut kiedy pojawił się w bramce notował świetne interwencje i sprawił wiele problemów zawodnikom Vardaru przy zdobywaniu oczek.

Rhein-Neckar Löwen w 1.kolejce europejskich rozgrywek po wyrównanym meczu zremisował z FC Barceloną 31:31. Zespół z Niemiec na swoim koncie ma jeden punkt. Najskuteczniejszym szczypiornistą "Lwów" był Hendrik Pekeler, który zdobył siedem bramek. Rhein-Neckar w rozgrywkach Bundesligi w czterech meczach poniósł jedną porażkę z Flensburg-Handewitt 22:27.

Klub z Niemiec opuściło czterech zawodników, ale do drużyny dołączyła taka sama ilość graczy. Rhein-Neckar mocno się wzmocnił w tym sezonie. Barwy "Lwów" zaczęli reprezentować Momir Rnić z Melsungen, Kristian Bliznac z Elverum Handball,, Bogdan Radivojević z Flensburg-Handewitt oraz Jerry Tollbring z IFK Kristianstad, który w poprzednich rozgrywkach w czternastu spotkaniach rzucił siedemdziesiąt dwie bramki.

Skład wicemistrza Polski będzie osłabiony, bo w zespole z Płocka nie wystąpi Dan-Emil Racotea. Po badaniach niestety okazało się, że rozgrywający Wisły ma naciągnięty mięsień i czeka go cztery tygodnie przerwy.

Płocczanie jeszcze nie wygrali z Rhein-Neckar. W sezonie 2008/2009 spotkali się po raz pierwszy w Lidze Mistrzów i dwa razy lepsza była drużyna z Niemiec. Czy w tym razem Wiśle Płock uda się pokonać "Lwy"?

Mecz Rhein-Neckar Löwen - Orlen Wisła Płock rozpocznie się w środę, 20 września o godz. 18:30.