2017-09-17 18:47:00

Horror w Zabrzu! Górnik pokonuje Chrobrego Głogów

Niezwykle emocjonującym widowiskiem był mecz NMC Górnika Zabrze i SPR Chrobrego Głogów. Po bardzo zaciętym meczu, wynikiem 28:26 triumfowała ekipa z Zabrza. Szczególnym momentem niedzielnego spotkania było oficjalne pożegnanie dwóch zasłużonych zawodników Górnika - Sebastiana Kickiego i Adriana Niedośpiała.

Podopieczni Rastislava Trtika od samego początku meczu pokazywali, że ich celem jest dobra postawa w defensywie. Podobne założenie mieli ich rywale, czego wynikiem była bardzo zacięta i agresywna gra obu zespołów. W bramce dobrze radził sobie zabrzański bramkarz - Martin Galia. Po pierwszym kwadransie na tablicy wyników widniał remis 7:7. Niewiele zmieniało się w kolejnych minutach. Żaden z zespołów nie odpuszczał, jednak w ostatniej minucie zawodnicy Jarosława Cieślikowskiego zdołali wyjść na jednobramkowe prowadzenie i pierwsza połowa zakończyła się przewagą głogowian 12:11.

Druga odsłona rozpoczęła się od bramki zdobytej przez Michała Bartczaka. I chociaż rosnąca przewaga rywali mogła lekko zdekoncentrować zabrzan, oni nic sobie z tego nie robili i szybko doprowadzili do remisu. I chociaż walki z ich strony nie brakowało, w 44. minucie to gracze Chrobrego prowadzili już 21:17. Wcześniej czerwoną kartką ukarano obrotowego Górnika - Jurij Gromyko. Coraz lepszymi interwencjami popisywał się Mateusz Kornecki, dzięki czemu jego koledzy zdołali dogonić przeciwników i wyjść na prowadzenie 22:21. Na dziesięć minut przed końcem, groźnie wyglądającej kontuzji doznał Rafał Biegaj, który musiał opuścić boisko. Górnik Zabrze stopniowo powiększał swoją przewagę, a Kornecki obronił rzut karny w kluczowym momencie meczu. Ostatecznie zwyciężyli właśnie oni, wygrywając z Chrobrym 28:26.

Przed rozpoczęciem meczu, drużyna z Zabrza i ich kibice pożegnali dwóch graczy Górnika - Sebastiana Kickiego i Adriana Niedośpiała. Pierwszy z nich reprezentował trójkolorowe barwy od 2004 roku. Niedośpiał trafił do śląskiej ekipy w 2010 roku. W klubie od początku był czołowym zawodnikiem. Podczas ostatnich dwóch sezonów pełnił on funkcję kapitana zabrzańskiego zespołu.

NMC Górnik Zabrze - SPR Chrobry Głogów  28:26 (11:12)