2016-09-05 20:26:00

Al Sadd rozbiło Sydney Uni HC

Ostatnim półfinalistą IHF Super Globe została drużyna gospodarzy, katarskiego Al Sadd. W ćwierćfinale pokonali oni Sydney Uni Handball Club 34:18, do przerwy prowadząc 18:8.

Al-Sadd miała do wyrównania rachunki z Sydney Uni Handball. Przed rokiem w Super Globe drużyna z Australii dość niespodziewanie wygrała w ćwierćfinale i dzięki temu zajęła czwarte miejsce w turnieju.

Teraz Katarczycy nie pozwalali rywalom na wiele i już po kwadransie prowadzili 11:3. Drużynie Sydney nic nie wychodziło i w efekcie już w 17. minucie jej trener musiał wziąć czas. Dopiero wtedy jego drużyna zaczęła grać lepiej i mecz się zrobił bardziej wyrównany. Al-Sadd jednak utrzymało przewagę i po pierwszej połowie wygrywało 18:8.

Po przerwie na boisku królowali i rządzili już tylko zawodnicy z Kataru. Grali oni dobrze w każdym elemencie gry. Kontrolowali przebieg spotkania i dzięki temu wygrali 34:18.

Al Sadd w półfinale spotka się z berlińskimi "Lisami".

Al Sadd - Sydney Uni Handball Club 34:18 (18:8)