2017-09-16 19:15:00

Liga Mistrzów: Męczarnie faworytów w grupie B

Nie miały łatwej przeprawy teoretyczni faworyci w meczach w grupie B. Telekom Veszprem po ciężkim boju wygrało na wyjeździe z Celje Pivovarną Laśko, a SG Flensburg ograł duński Aalborg.

Faworytem spotkania w Celje byli mistrzowie Węgier. Jednak początek meczu należał do gospodarzy. Słoweńcy grali dobrze, byli skuteczni i w pewnym momencie prowadzili nawet trzema bramkami, a ostatecznie na przerwę schodzili przy stanie 18:16. Po przerwie mistrzowie Słowenii utrzymywali krótko przewagę. Im dłużej trwał mecz, tym szybciej powiększało się prowadzenie Veszprem. Widać było doświadczenie Węgrów. Ostatecznie podopieczni Ljubomira Vranjesa wygrali ośmioma bramkami, ale Celje nie mogło narzekać na swoją grę.

Celje Pivovarna Laśko - Veszprém 31:39 (18:16)

W drugim meczu tej grupy również faworyci długo się męczyli. Duński Aalborg choć był skazywany na porażkę to we Flensburgu grał bardzo ambitnie. Skandynawowie długo prowadzili z wicemistrzem Niemiec. Jednak scenariusz tego spotkania był podobny do tego w Celje. Z czasem faworyzowany Flensburg odrobił straty i ostatecznie dwa punkty zostały na północy Niemiec.

SG Flensburg-Handewitt - Aalborg Handball 30:27 (13:15)