2016-09-05 17:34:00

Obrońcy trofeum w półfinale

Füchse zostały trzecim półfinalistą rozgrywanego w Katarze turnieju IHF Super Globe. Niemcy pokonali Lakhiwyia 27:25, do przerwy prowadząc 14:12.

Berlińskie "Lisy" przed rokiem wygrały turniej Super Globe. Dlatego w tej edycji zespół ze stolicy Niemiec znów mógł znów przyjechać do Kataru.

Pojedynek ten lepiej zaczęli zawodnicy Lakhiwyia, bo prowadzili 7:4. Berlińczycy jednak wzięli się do roboty i dość szybko odrobili straty. Po kwadransie był remis po 7. W kolejnych minutach mecz był mocno wyrównany. Dopiero pod koniec pierwszej połowy Füchse zbudowało sobie 1-2 bramki przewagi i na przerwę "Lisy" schodziły prowadząc 14:12.

Niemcy po wznowieniu gry szybko odskoczyli na cztery oczka (19:15). W "Lisach" dobrze spisywał się bramkarz Silvio Heinevetter, który zanotował wiele udanych interwencji.