2017-09-16 18:15:00
Jakub Wesołowski

Remis Kristianstad z Zagrzebiem w pierwszym meczu grupy A

Spotkanie IFK Kristianstad z RK PPD Zagrzeb zainaugurowało rywalizację grupy A. Goście wzmocnieni reprezentantem Kataru, Żarko Markovicem, zremisowali ze Szwedami 28:28 (16:14). Najskuteczniejszym graczem meczu został inny rozgrywający chorwackiego zespołu, Stipe Mandalinic, zdobywca ośmiu bramek.

Pierwsza połowa należała do ekipy z Zagrzebia. Mocne wejście zaliczył wspomniany Mandalinić wyprowadzając drużynę na 3 bramkową przewagę. Kristianstad wyrównało, ale to rywale prezentowali się lepiej i co rusz wychodzili na prowadzenie. W 27. minucie Marković zdobył premierowe trafienie, a chwilę później IFK przegrywało już czterema bramkami. Na szczęście dla Skandynawów w końcówce uaktywnili się rozgrywający i zmniejszyli straty na 14:16.

Drugą część celnym rzutem rozpoczął reprezentant Kataru. Przez dłuższy okres gry utrzymywała się przewaga gości, a dynamiczne akcje wykańczała druga linia. Na piętnaście minut przed końcem do gry wrócili Szwedzi i po kilku minutach Lagergren doprowadził do remisu. W końcówce obie ekipy miały jeszcze szansę na wygraną, jednak żadnej drużynie ta sztuka się nie udała. Kristianstad zremisowało z RK PPD Zagreb 28:28.

IFK Kristianstad - RK PPD Zagrzeb 28:28 (14:16)