2017-09-15 08:37:00
Bartłomiej Wójcik

Czwartkowy wieczór z Bundesligą nieudany dla Polaków

Niemiecka Bundesliga nigdy nie zwalnia. Ciekawie było w czwartkowy wieczór! Blisko wyjazdowej wygranej z THW Kiel była ekipa Andrzeja Rojewskiego. Porażki doznała drużyna dwóch Polaków - Łukasza Gieraka i Piotra Grabarczyka.

Łukasz Gierak i Piotr Grabarczyk nie mogą się jeszcze cieszyć z wygranej. Ich TuS N-Lübbecke zaliczyło już piata porażkę z rzędu w tym sezonie Bundesligi. Beniaminek grał we własnej hali wyrównane spotkanie przez pierwszy kwadrans, później inicjatywę przejęli goście. HSG Wetzlar doskoczyli drużynie Polaków na sześć trafień i utrzymali tą przewagę do końca.

Waleczne Minden!

Drużyna z północy Niemiec zatrzymała we własnej hali drużynę Frisch Auf! Göppingen i wydarła punkt. Mecz rozpoczął się fatalnie dla gospodarzy bo przegrywali już 0:4, jednak TSV GWD Minden walczyło do końca. Na początku drugiej połowy goście utrzymywali przewagę pięciu bramek, jednak szczypiorniści zespołu z Minden zaczęli powoli niwelować straty i ostatecznie doprowadzili do remisu!

Druga drużyna zeszłego sezonu zatarła ślady po niedzielnej porażce z Leipzing 25:22. Flensburg podejmował u siebie niżej notowany zespól Erlangen i chodź łatwo nie było to jednak „wikingowie” wygrali 29:21 (14:12).

Blisko sensacji w Kilonii!

Pogromca Flensburga sprzed czterech dni miał ochotę na rozjechanie kolejnego faworyzowanego zespołu. Pierwsza polowa była bardzo zacięta, gdyż żadna z drużyn nie mogła zbudować sobie większej przewagi niż dwie bramki. W drugiej połowie THW Kiel cały czas trzymało minimalną przewagę, jednak dopiero w ostatnich dziesięciu minutach doskoczyło na trzy bramki i szczypiorniści SC DHfK Lipsk nie zdołali ich odrobić. Po bardzo wyrównanym spotkaniu na tablicy wyników był wynik 29:26.