2017-09-14 18:55:00
Jakub Wesołowski

Premierowe zwycięstwo podopiecznych Patryka Rombla

Lepszego debiutu w europejskich pucharach Patryk Rombel nie mógł sobie wymarzyć. Po zdobyciu krajowego superpucharu, Motor Zaporoże udanie zainaugurował tegoroczne rozgrywki Ligi Mistrzów, pokonując Czechowskie Niedźwiedzie 36:23 (21:16). Na parkiecie pokazał się wypożyczony z Kielc Paweł Paczkowski, zdobywając jedną bramkę.

W pierwszych minutach spotkaniach żadna z drużyn nie potrafiła wyjść na więcej niż jednobramkowe prowadzenie. Bardzo dobrze prezentowali się rozgrywający Motoru, Borys Pukhouski oraz Aidenas Malasinskas. W 21. minucie Zaporoże osiągnęło 3 bramki przewag, a na boisku pojawił się Paweł Paczkowski. Rosyjski zespół próbował doprowadzić do remisu, jednak drużyna Rombla konsekwentnie budowała przewagę. Końcowy wynik pierwszej połowy na 21:16 ustalił Denis Vasilev.

Drugą część od dwóch celnych rzutów rozpoczął Motor. Przez większość połowy Ukraińcy utrzymywali przewagę i kwestią czasu była destrukcja rywala. Gwoździem do trumny okazała się czerwona kartka dla Vasileva. Niedźwiedzie w 55. minucie przegrywały już dziesięcioma trafieniami i w końcowym rozrachunku Zaporoże zwyciężyło 36:23. Paweł Paczkowski zanotował na swym koncie jedno trafienie oraz blok.

Motor Zaporoże - Czechowskie Niedźwiedzie 36:23 (21:16)

Motor: Malasinskas 7, Pukhouski 6, Shelmenko 5, Kozakevych 5, Babichev 5, Soroka 4, Kubatko 2, Denysov 1, Paczkowski 1

Czechowskie Niedźwiedzie: Kornev 4, Santalov 4, Kotov K. 3, Kuretkov 3, Kotov A. 3, Vasliev 3, Furtsev 1,