REKLAMA

Poznaliśmy organizatorów Igrzysk Olimpijskich w 2024 i 2028 roku

Autor: Redakcja, 14-09-2017, 08:11

W Limie odbywa się kongres MKOL-u. Potwierdzono na nim to o czym już było wiadomo wcześniej - Igrzyska Olimpijskie w 2024 odbędą się w Paryżu, a te w 2028 w Los Angeles.

Już w wakacje stało się jasne, że to w tych miastach odbędą się Igrzyska Olimpijskie, gdyż zostały one same na placu boju. Oba miasta już były gospodarzami tych prestiżowych turniejów.

REKLAMA

Paryż dwa razy w 1900 roku oraz w 1924, tak więc trzecie Igrzyska Olimpijskie stolica Francji będzie gościła równo sto lat później. Najlepsi sportowcy świata dwa razy gościli także w Los Angeles - w 1932 i 1984 roku.

I właśnie o tym ostatnim turnieju często wspominają byli polscy szczypiorniści. Nasza drużyna była gotowa do wyjazdu, zawodnicy dostali już specjalne garnitury... ale Polska wycofała się z całych Igrzysk, podobnie jak część państw zależnych od ZSRR z powodów politycznych. 

Na obu tych turniejach odbędą się turnieje w halową piłkę ręczną, a być może zobaczymy już także plażówkę. Decyzje w tej sprawie powinny zapaść podczas trwającego kongresu w Limie. Więcej piszemy o tym TUTAJ.

fot. pixabay.com

REKLAMA

Dodaj komentarz