2017-09-13 19:55:00

Bez niespodzianki w Płocku. Zdecydowane zwycięstwo Wisły!

Płocczanie pewnie pokonali ekipę Piotra Frelka 27:21. Gospodarze mogą cieszyć się z trzeciego zwycięstwa w Superlidze. To był pojedynek rywali z grupy pomarańczowej, więc "Nafciarze" zdobyli cztery punkty.

Od prowadzenia zaczęli gospodarze, ale Pogoń szybko odwiedziła także skutecznym atakiem. Gra była wyrównana i po czterech minutach gry był remis 3:3. Po chwili jednak płocczanie wyszli na dwubramkowe prowadzenie i zaczęli budować swoją przewagę.

Świetne interwencje zaliczył Adam Morawski, który zatrzymał także Dawida Krysiaka przy wykonywanym rzucie karnym. Goście nie odpuszczali rywalowi i gonili wynik spotkania. W 20. minucie przy wyniku 12:9 dla "Nafciarzy" o czas poprosił trener Pogoni Piotr Frelek. Wisła jednak zaczęła przejmować inicjatywę na parkiecie i po pierwszej połowie wygrywał różnicą czterech bramek.

Po przerwie w bramce wicemistrza Polski pojawił się Marcin Wichary, który od razu zanotował znakomite obrony. Podopieczni Piotra Przybeckiego w drugiej części spotkania mocniej zagrali w obronie i szczecinianie mieli coraz większe problemy z wykonaniem skutecznego ataku.

Dopiero w 42. minucie Pogoń zdobyła pierwszą bramkę w drugiej połowie pojedynku. Wisła Płock kontrolowała już spokojnie przebieg spotkania do samego końca. Bardzo dobry występ zaliczył Przemysław Krajewski, który rzucił sześć bramek. Goście musieli uznać wyższość wicemistrza Polski, który pewnie wygrał mecz 27:21.

W barwach "Nafciarzy" nie zagrał Nemanja Obradović, który oficjalnie dołączył do klubu w poniedziałek. Rozgrywający Wisły doznał drobnego urazu i w drużynie płocczan zadebiutuje w niedzielnym meczu z Vardarem.

Orlen Wisła Płock - Sandra SPA Pogoń Szczecin 27:21 (16:12)

Wisła Płock:  Borbely,  Morawski, Wichary,  Daszek 4, Toledo 1,  Duarte 4, Maciej Gębala 1, Tomasz Gębala,  Ghionea 3,  Ivić 2, Krajewski 6,  Mihić 1, Olkowski, Piechowski,  Racotea 3,  Tarabochia 2, Wołowiec,  Żabić

Pogoń Szczecin: Zapora, Bartosik, Teterycz, Biernacki 1,  Bosy 2,  Fedeńczak 2,  Gryszka 4, Jedziniak 1, Jońca 1, Karnacewicz, Krupa 4, Krysiak 3, Radosz,  Wasowski 1,  Zaremba 2