2017-09-11 08:54:00
Bartłomiej Wójcik

Trwa kryzys THW Kiel, porażka Flensburga! Grała Bundesliga

Sporo działo w niedzielę w niemieckiej Bundesligi. O kryzysie może mówić THW Kiel, które przegrało już drugi mecz w sezonie. Dobrze spisuje się Piotr Chrapkowski, a dwaj inni Polacy - Piotr Grabarczyk i Łukasz Gierak wciąż czekają na pierwsze ligowe zwycięstwo.

Po ostatnim przegranym meczu przez THW Kiel z Hannoverem wydawałoby się że "Zebry" będą chciały zamazać porażkę w meczu z MT Melsungen, jednak gospodarze przejęli inicjatywę od początku spotkania, po pierwszych trzydziestu minutach Melsungen prowadziło 15:10. W drugiej odsłonie spotkania cały czas gospodarze utrzymywali przewagę nad THW Kiel i czasami prowadzili nawet siedmioma oczkami. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 29:25.

Porażka THW Kiel była dużą niespodziankę jednak na większą sensacje długo nie było trzeba czekać bo raptem półtorej godziny później przegrał na wyjeździe Flensburg. Druga drużyna ubiegłego sezonu zaczęła mecz bramka za bramkę jednak Leipzig szybko odskoczył wikingom na cztery bramki. Gospodarze utrzymali prowadzenie aż do końca spotkania i wygrali z faworyzowanym Flensburgiem 25:22 (13:10).

Dobry występ zaliczyła drużyna Piotra Chrapkowskiego, która wygrała we własnej hali z drużyną z Bittenfeld 34:26. Magdeburg grał od początku starcia bardzo efektownie w ataku i dość szczelnie w obronie, co przyczyniło się do wygrania spotkania aż ośmioma oczkami.

Beniaminek -  Tus-N Lubbecke - z Polakami w składzie zaliczył czwartą porażkę z rzędu. Hannover-Burgdorf to wielka sensacja i być może czarny koń najlepszej ligi świata. W tym sezonie Hannover pokonywał takie drużyny jak Flensburg czy THW Kiel, jednak nie łatwo przyszło pokonać beniaminka.

Drużyna Piotra Wyszomirskiego przegrała drugie spotkanie w tym sezonie, po bardzo ciężkich sześćdziesięciu minutach ostatecznie wynik był korzystniejszy dla gospodarzy, a jego TBV Lemgo przegrało trzema bramkami z Ludwigshafen.