REKLAMA

Defensywa Vive Kielce wyróżniona w rankingu EHF!

Autor: Ewa Basak, 05-09-2017, 13:03

Po raz pierwszy Europejska Federacja Piłki Ręcznej opublikowała ranking "najlepszych dziesięciu defensyw" w Lidze Mistrzów. Wśród wyróżnionych znalazł się mistrz Polski- PGE Vive Kielce.

Każda drużyna rywalizująca w rozgrywkach Ligi Mistrzów ciężko pracuje nad funkcjonowaniem swojej defensywy. Obrona składa się przede wszystkim z trzech czynników- rozwiązań taktycznych, fizycznych i psychiki. Najlepszymi defensywami mogą pochwalić się drużyny należące do elity europejskiej.

REKLAMA

Obrona, która dobrze pracuje z bramkarzami zespołu stawia mocny mur przeciwko rywalowi. Dzięki temu drużyny mogą wyprowadzać kontry i przeprowadzać ataki. Wszystko jednak musi być dobrze opracowane, aby przeciwnik miał jak największe trudności ze zdobyciem bramki.

Kielczanie w rankingu znaleźli się na dziesiątym miejscu. Sezon 2016/2017 nie był udany dla Vive w Lidze Mistrzów. W minionych rozgrywkach słabo wyglądało obrona podopiecznych Talanta Dujszebajewa i nie stanowiła ona większych kłopotów z przebiciem się dla przeciwnych drużyn. To jednak już kolejne docenienie "żółto-biało-niebieskich" w rankingach EHF.

Na pierwszym miejscu na liście znalazł się zwycięzca tegorocznej Ligi Mistrzów. Obrona Vardaru funkcjonowała na najwyższym poziomie i była jednym z kluczowych czynników wygranej.

Ranking najlepszych defensyw w Lidze Mistrzów:

1. Vardar Skopje
2. Paris Saint-Germain Handball
3. Veszprém
4. FC Barcelona
5. Pick Szeged
6. SG Flensburg-Handewitt
7. THW Kiel
8. RK Zagrzeb
9. Rhein-Neckar Löwen
10. Vive Kielce

źródło: ehfcl.com

REKLAMA

Dodaj komentarz