2017-09-02 20:35:00

Dwie czerwone kartki w Legionowie! Zagłębie wywalczyło zwycięstwo

W pierwszym spotkaniu KPR musiał uznać wyższość gości. Lubinianie wystąpili pod okiem nowego szkoleniowca- Bartłomieja Jaszki i  na początek po wyrównanym pojedynku odnieśli zwycięstwo.

Spotkanie od dwubramkowego prowadzenia rozpoczęło Zagłebie. W 13. minucie KPR doprowadził do remisu 5:5. Gra stała się bardziej wyrównana i rywale szybko odpowiadali sobie kolejnymi trafieniami. Żadna z drużyn nie mogła wypracować sobie bezpiecznej przewagi.

Obie ekipy często mylili się w ataku i tracili piłkę. Po zdobytej w 16. minucie bramce, kibice zgromadzeni w hali musieli czekać przez pięć minut na kolejne trafienie. Pod koniec Zagłębie odzyskało prowadzenie i wygrywało różnicą dwóch oczek. Legionowo nie odpuszczało gościom i ostatecznie pierwsza połowa zakończyła różnicą tylko jednego trafienia.

Po przerwie gra była równie zacięta. Na pewno w ekipie gości skutecznością imponował Jan Czuwara i Arkadiusz Moryto, a w drużynie Legionowa Kacper Adamski. Co chwila na tablicy wyników zmieniała się drużyna prowadząca.

W 43. minucie o czas poprosił trener KPR-u, ale po chwili to Zagłębie zdobyło kolejne oczko. Cztery minuty później czerwoną kartką został ukarany Michał Prątnicki, a za minutę obrotowy Zagłębia- Tomasz Pietruszko także otrzymał kartkę o tym samym kolorze. Końcówka spotkania była nerwowa, którą lepiej wytrzymali zawodnicy z Lubina. Zagłębie ostatecznie na wyjeździe pokonało KPR 23:21 i zanotowało na swoim koncie pierwsze punkty w Superlidze.

KPR Legionowo- Zagłębie Lubin 21:23 (10:11)