2016-09-03 09:32:00

Puchar EHF: Rozegrano dwa pierwsze mecze

Najpierw ruszył Puchar Niemiec, później Liga SEHA, następnie rozegrano finał Super Pucharu Niemiec. W piątek za ruszyły europejskie puchary. Tego dnia rozegrano dwa pierwsze mecze Pucharu EHF.

Pierwszy mecz rozegrano w austriackim Hard. Tamtejsza Alpla podejmowała holenderskie OCI-LIONS, czyli popularne Limburskie Lwy. Gospodarze nie dali szans rywalom i wygrali 28:17, do przerwy prowadząc 14:8.

W drugim spotkaniu francuskie US Creteil podejmowało chorwackie RK Zamet. Po pierwszej połowie był remis po 15. Po przerwie lepiej zagrali przyjezdni z Bałkanów i to oni wygrali 32:29. W barwach US Creteil zagrał były zawodnik Orlen Wisły Płock Muhamed Toromanović, który rzucił pięć bramek i dostał żółtą kartkę.

Kolejne mecze pierwszej rundy Pucharu EHF w sobotę. Pięć spotkań rewanżowych już w niedzielę, gdyż kluby porozumiały się między sobą i oba spotkania rozgrywane były w jeden weekend.

Terminarz i dokładne statystyki pierwszej rundy Pucharu EHF można znaleźć TUTAJ.