2017-08-28 17:40:00

Super Globe: Pewna wygrana Vardaru

Vardar w tegorocznej edycji Klubowych Mistrzostw Świata debiutował i wywalczył trzecie miejsce. Macedoński klub w spotkaniu o 3. miejsce zmierzył się z zespołem z Kataru i wygrał 37:19.

Od pierwszych minut spotkania Vardar wyszedł na prowadzenie. W 6. minucie zwycięzca Ligi Mistrzów miał o trzy oczka więcej od rywala. Al Sadd gonił wynik i mocno postawił się najlepszej drużynie w Europie. W kolejnych minutach gra wyrównała się i w 12. minucie na tablicy wyników był wynik 5:5. Varadar w końcowej części pierwszej połowy zbudował ponownie bezpieczną czterobramkową przewagę.

Po zmianie stron gra nie uległa zmianie. Gospodarze turnieju próbowali odrabići starty do rywala, ale Varadr powiększał różnicę bramkową. Al Sdd popełniał błędy, które skutecznie wykorzystywali goście. Vardar zaczął dominować na parkiecie i do samego końca kontrolował przebieg spotkania . Zwycięzca Ligi Mistrzów pewnie pokanał All Sadd i zajął 3. miejsce w turnieju.

Al Sadd - Vardar Skopje 19:37(10:14)