2017-08-27 19:10:00

Sparingi: Zabrzanie zwyciężyli turniej w Koprivnicy

W dniach 25-26 sierpnia Górnik brał udział w międzynarodowym turnieju w Koprivnicy. Podopieczni Rastislava Trtika w rozgrywkach pokazali się z dobrej strony i wygrali wszystkie spotkanie. Puchar PV OS KOVO TATRA przyjechał do Zabrza.

W pierwszym dniu turnieju Górnik zmierzył się z gospodarzami turnieju. Na początku spotkania gra była wyrównana, ale w kolejnych minutach kontrolę nad przebiegiem meczu przejęli zabrzanie. Drużyna z Polski pewnie pokonała KH Koprivnice 31:21.

KH Koprivnice – NMC Górnik Zabrze 21:31 (14:20)

W kolejnym starciu zabrzanie zagrali z zespołem Junior Morava Talents, który składa się z najzdolniejszych juniorów regionu morawskiego. "Trójkolorowi" całkowicie zdominowali rywala. Podopieczni Rastislava Trtika wygrali różnicą aż szesnastu trafień.

NMC Górnik Zabrze – Junior Morava Talents 32:16 (19:10)

W ostatnim spotkaniu zespół z Zabrza stoczyli walkę z SKP Frydkiem-Mistkiem. Początek meczu należał do Górnika, który budował swoją przewagę. Drużyna z Czech próbowała odrobić stratę bramkową, ale po 30. minutach SKP przegrywał 14:18.

Po przerwie rywal Górnika poprawił swoją grę i zmniejszał różnicę bramkową. Frydek-Mistek był skupiony przede wszystkim na obronie pierwszej linii. Zabrzanie zdołali jednak wyjść na bezpieczne prowadzenie, które zawodnicy utrzymali do samego końca spotkania. Bardzo skuteczny w rzutach był Marek Daćko, który zdobył w sumie trzynaście oczek. Górnik ostatecznie wygrał 32:28 i mógł cieszyć się z zwycięstwa w całym turnieju.

NMC Górnik Zabrze – SKP Frydek-Mistek 32:28 (18:14)

NMC Górnik: Kornecki, Galia, Witkowski – Gluch 2, Matuzak, Daćko 13, Tomczak 1, Francik 1, Gromyko 3, SLuijters 5, Łukawski 1, Buszkow 1, Tatarincew 3, Gliński 1, Adamuszek, Gogola 1

SKP Frydek-Mistek: Marencak, Bosak 4, Klaban 7, Sima1, Hes, Dyba, Kocich 7, Petrovsky 4, Gresek, Zwak, Bednarek, Coch, Rajnoha 5. Trener: Petr Mazur

źródło: handballzabrze.pl