2017-08-27 10:05:00

Sparingi: Pewny triumf Gwardii. Wybrzeże zajęło trzecie miejsce

Tydzień przed rozpoczęciem nowego sezonu drużyny z Superligi zagrały kolejne mecze kontrolne. W Opolu najlepsza była Gwardia, która zwyciężyła zorganizowany turniej, a trzecie miejsce zajął zespół z Gdańska.

W spotkaniu o 3. miejsce w turnieju Wybrzeże Gdańsk zmierzyli się z Zagłębiem. Początek spotkania zdecydowanie należał do podopiecznych Marcina Lijewskiego. Gdańszczanie zbudowali znaczą przewagę nad rywalem. Lubinianie przegrywali 0:6. W kolejnych minutach gra Zagłębia poprawiła się i zawodnicy zaczęli niwelować różnicę bramkową starty. Po 30. minutach Wybrzeże wygrywało 14:12.

Po przerwie gra była już bardziej wyrównana. Obie ekipy odpowiadały sobie szybko kolejnymi trafieniami. Akcje Zagłębia napędzał trener drużyny Bartłomiej Jaszka, który zdobył w meczu trzy bramki. Ostatecznie lepsi o dwa oczka okazali się gdańszczanie.

Wybrzeże Gdańsk- Zagłębie Lubin 28:26 (14:12)

O zwycięstwo w całym turnieju Gwardia zagrała z Chrobrym Głogów. Od pierwszych minut na prowadzenie wyszli opolanie. Szybkie akcje, dobra gra w obronie zawodników i bramkarzy w rezultacie dało Gwardii prowadzenie 8:1. Pierwszą bramkę dla gości zdobył Dominik Płócienniczak. Podopieczni Rafała Kuptela dominowali na parkiecie i w 19. minucie wygrywali 13:3. Po pierwszej części spotkania Chrobry przegrywał różnicą siedmiu trafień.

Po zmianie stron gra nie uległa zmianie. Gwardia spokojnie powiększała swoją przewagę i kontrolowała przebieg spotkania. Bardzo dobry występ zaliczył Mateusz Zembrzycki. Bramkarz gospodarzy na swoim koncie miał wiele świetnych interwencji, w sumie zatrzymał rywali 14 razy. Głogowianie nie byli w stanie odrobić starty i musieli uznać wyższość opolan. Gwardia pewnie zwyciężyła z Chrobrym 37:19 i mogła cieszyć się z wygranej w całym turnieju.

Gwardia Opole-Chrobry Głogów 37:19 (18:11)