2017-08-26 19:55:00

Sparingi: Niesamowity przebieg meczu Wisły! Zadecydowały karne!

Wielkie emocje w półfinałowym spotkaniu gospodarzy z Wisłą Płock! Po 60. minutach zaciętej walki na tablicy wyników był remis. Ostatecznie zwyciężyli "Nafciarze" po rzutach karnych 42:41!

Początek spotkania był wyrównany. Płocczanie w 6.minucie wypracowali czterobramkowe prowadzenie. Po obu stronach parkietu dobrze bronili bramkarze drużyn. W 11. minucie spotkania gospodarze turnieju doprowadzili do remisu. Wisła i Veszprem często mylili się w ataku. Gra była zacięta, ale po pierwszej połowie o jedno trafienie lepsze było Veszprem.

Po przerwie płocczanie szybko odrobili starty i w 36. minucie na tablicy wyników był ponownie remis 18:18. Gra odbywała się bramka za bramkę. Końcówka meczu była bardzo nerwowa. Dwie minuty przed zakończeniem Veszprem prowadził 33:32, ale w ostatnich sekundach Dan-Emil Racotea zdobył wyrównującą bramkę. O zwycięstwie musiały zadecydować rzuty karne. Świetne interwencje zaliczyli bramkarze Wisły. Dopiero po kilkunastu karnych ostatnie i zwycięskie trafienie zdobył Sime Ivić.

W finale turnieju Wisła Płock zmierzy się z Vive Kielce.

Veszprém - Wisła Płock 41:42(15:14, 33:33)