2017-08-26 09:14:00

Sparingi: Pewna wygrana Gwardii. Wybrzeże uległo Chrobremu w karnych

Przez dwa dni w Opolu cztery drużyny z Superligi będą rywalizować w turnieju towarzyskim. Kolejne mecze kontrolne są doskonałą okazją do sprawdzenia formy przed rozpoczęciem już za tydzień nowego sezonu.

W pierwszym spotkaniu Gwardia zmierzyła się z Zagłębiem Lubin. Gospodarze turnieju prowadzili od samego początku. Adam Malcher zaliczył dobre interwencje. Podopieczni Bartłomieja Jaszki próbowali odrobić starty, ale po 30. minutach opolanie utrzymali wypracowane podczas gry trzybramkowe prowadzenie.

Po przerwie gra nie uległa zmianie. Gwardia w 40. minucie wygrywała różnicą pięciu oczek i nie zwalniała tempa. Szybka gra i skuteczne ataki dały w rezultacie wynik 28:18 na korzyść gospodarzy. Zagłębie walczyło, ale musiało uznać wyższość Gwardii. Drużyna z Opola pewnie pokonała lubinian 36:26.

Gwardia Opole- Zagłębie Lubin 36:26 (17:13)

W kolejnym starciu ligowych rywali Chrobry zagrał z Wybrzeżem Gdańsk. Gra obu drużyn była wyrównana. Na początku inicjatywę na parkiecie przejęli podopieczni Marcina Lijewskiego, ale głogowianie nie odpuszczali. Po 30. minutach o jedno trafienie lepszy jednak był Chrobry.

W drugiej połowie gra była bardzo zacięta, ale zespół z Głogowa zdołał zbudować sobie dwubramkową przewagę. Końcówka była bardzo nerwowa, bo po 60. minutach walki na tablicy wyników był remis. O zwycięstwie zadecydowały rzuty karne. Ostatecznie z wygranej mogli cieszyć się głogowianie, którzy zagrają z Gwardią w finale turnieju.

Chrobry Głogów - Wybrzeże Gdańsk 27:26 (11:10, 24:24)