2017-08-25 19:35:00

Super Globe: Gospodarze turnieju w półfianle

Al Sadd dominowało w spotkaniu z Sydeny Uni. W barwach mistrza Oceanii zagrali Polacy, ale z drużyną ulegli gospodarzom 25:33.

Zespół z Kataru od początku prowadzili, w 5. minucie Sydney przegrywało 4:1. Mistrzowie Australii musieli gonić wynik. Od pierwszych minut na parkiecie w barwach Sydeny Uni w bramce bronił Polak Tomasz Szałkucki-, a na rozegraniu grał Paweł Kwiatkowskii. Gościom udało się zbliżyć do rywala na jedno trafienie. Dobre interwencje bramkarza ekipy z Kataru przyczyniły się do ponownego prowadzenia Al Saddu. Sydney Uni po 30. minutach przegrywało 11:14.

Po przerwie ekipa z Australii odrabiała różnicę bramkową, ale na parkiecie jednak zaczęli dominować zawodnicy z Kataru. W 44. minucie Al Sadd wygrywał 23:17. Sydney Uni walczyło, ale inicjatywę na parkiecie przejęli rywale. Błędy mistrza Oceanii wykorzystywali Katarczycy. Sydney nie zdołało wyrównać wyniku. Lepsi okazali się zawodnicy Al-Sadd-u, którzy wygrali z "Kangurami" różnicą ośmiu bramek.

Al Sadd w półfinale zmierzy się z Füchse Berlin, a Sydney Uni zagra o piąte miejsce z zespołem z Brazylii.

Al SaddSydney Uni Handball Club 33:25 (14:11)