2017-08-25 15:30:00

Super Globe: Bezproblemowy awans Vardaru

Nie było niespodzianki w drugim meczu IHF Super Globe, czyli nieformalnych Klubowych Mistrzostw Świata. Vardar Skopje nie dał szans irańskiemu Naft & Gaz Gachsaran i pewnie wygrał 30:22.

Zdecydowanym faworytem tego spotkania byli Macedończycy, którzy kilka miesięcy temu wygrali europejską Ligę Mistrzów. W ekipie Naft & Gaz grają sami Irańczycy i nie ma żadnego szczypiornisty z innego kraju. Dla obu tych drużyn był to debiut w IHF Super Globe.

Początek spotkania był dość wyrównany, dopiero z czasem przewagę zbudowali sobie zawodnicy z Europy. Co warte podkreślenia Naft & Gaz cały czas walczył dzielnie. Jednak za wcześnie jest wyrokować, czy to z powodu wysokiego poziomu tej drużyny, czy może tego, że Vardar się oszczędzał i jeszcze nie jest w optymalnej formie.

Po pierwszej połowie podopieczni Raula Gonzalesa prowadzili 15:10. Vardar po przerwie jeszcze powiększył przewagę, ale Azjaci zmniejszyli straty. Do końca spotkania najlepsza klubowa drużyna Europy kontrolowała boiskowe wydarzenia i wygrała 30:22. Warto podkreślić, że nawet przez moment zwycięstwo mistrzów Macedonii nie było zagrożone.

Vardar w sobotę zagra w półfinale. Naft & Gaz będzie walczył o piąte miejsce.

Vardar Skopje - Naft & Gaz Gachsaran 30:22 (15:10)