2017-08-24 21:44:00
Hubert Gliński

Sparingi: Nielba przegrywa z MKS-em Kalisz

Pożyteczny sparing za piłkarzami ręcznymi Nielby. Wągrowczanie w środowe popołudnie na własnym parkiecie przegrali z MKS-em Kalisz 28:35.

Wczorajszy mecz był kolejną doskonałą okazją do przećwiczenia przygotowanych wariantów gry, jak również wprowadzenie w warunki meczowe zawodników, którzy w ostatnim czasie byli kontuzjowani. Na parkiecie pojawił się Paweł Gąsiorek. Kolejną szansę otrzymał Patryk Marcinkowski. Niecodziennie na środku rozegrania przyzwoicie zaprezentował się Bartosz Biniewski.

W pierwszych minutach środowej konfrontacji więcej z gry mieli przyjezdni z Kalisza, którzy dzięki temu zbudowali sobie solidną przewagę, którą udało się utrzymać mniej więc przez siedemnaście minut. Z czasem atak żółto-czarnych zaczął się zazębiać, dzięki czemu oglądaliśmy zdecydowanie skuteczniejszych podopiecznych trenera Świerada. Z dobrej strony pokazał się Paweł Gregor, który niemal do zakończenia pierwszej części meczu „trzymał” wynik dla swojego zespołu. W 27. minucie po rzucie byłego rozgrywającego Miedzi w Wągrowcu beniaminek Superligi prowadził już tylko 12:11. Była szansa na remis, jednak sytuacja gospodarzy została zażegnana przez golkipera gości. Pierwsze trzydzieści minut po dwóch kolejnych trafieniach kaliszan zakończyło się prowadzeniem zawodników trenera Pawła Ruska 14:11.

Po przerwie bardzo szybko, bo już w 35. minucie MKS Kalisz prowadził w Wągrowcu 18:13! Wykorzystując w tym fragmencie spotkania zdecydowanie słabszy moment swojego przeciwnika- miejscowi notowali za dużo strat własnych w ataku pozycyjnym, a grający przez obrotowego kaliszanie pokonywali Dariusza Zanto, który w drugiej połowie dobrze wprowadził się do rywalizacji.

Żółto-czarni szukali pewnego rozegrania piłki na pozycję, z której będą mogli utrzymać swoją grę. Nie zawiedli skrzydłowi – Paweł Gąsiorek i Dariusz Widziński, którzy każdą swoją sytuację zamieniali na gola, i tak w 46. minucie pierwszoligowiec przegrywał 21:23. Jeszcze na dziesięć minut przed zakończeniem meczu mogła tlić się nadzieja w zespole z Wągrowca, że uda się przynajmniej doprowadzić do wyrównania, przegrywając 23:27, jednak do tego trzeba być skuteczniejszym pod bramką rywala, który szybkimi kontratakami rozstrzygną losy rywalizacji.

MKS Nielba Wągrowiec vs MKS Kalisz 28:35 (11:14)

Skład Nielby: Gawlik, Zanto, Malczewski – Karczewski, Wojtas, Skrzypczak, Gregor, Biniewski, Widziński, Gąsiorek, Golczyński, Marcinkowski, Poznański, Pietrzkiewicz, Adamski

Źródło: inf. własna