2017-08-23 18:49:00
Jakub Wesołowski

Sparingi: Derbowe starcie dla Mebli Wójcik

Inauguracja sezonu co raz bliżej, a w kolejnym meczu kontrolnym doszło do pojedynku Meblarzy z Warmią Olsztyn. Końcowy wynik spotkania pokazuje wyraźną różnicę pomiędzy pierwszoligowcem, a drużyną PGNiG Superligi.

Początek meczu był stosunkowo wyrównany, jednakże po 9. minutach spotkaniach elblążanom udało się wyjść na dwubramkowe prowadzenie. We znaki Warmii dał również były bramkarz Paweł Kiepulski, który między 12., a 20. minutą spotkania tylko raz wyciągał piłkę z siatki. Dobra postawa bramkarza i bierna gra w ataku ekipy z Olsztyna, pozwoliła osiągnąć gospodarzom 5-bramkową przewagę. Końcówka pierwszej połowy to z kolei liczne błędy obu stron.

Druga część spotkania przebiegła już pod dyktando Meble Wójcik. Początkowo Olsztynianie trzymali wynik, dochodząc rywala nawet na dwie bramki. Nie mniej jednak od stanu 17:15 reprezentant PGNiG Superligi pokazał pierwszoligowcowi miejsce w szeregu. W ciągu ostatnich trzynastu minut meczu goście tylko dwukrotnie pokonali bramkarza Elbląga.

- Warmia zaprezentowała się z dobrej strony i moim zdaniem będzie to drużyna, która powalczy o czołowe miejsca w 1 lidze. Przy odrobinie szczęścia może nawet powalczyć o awans do PGNiG Superligi – powiedział Jacek Będzikowski.

Najbliższy sparing drużyna Mebli Wójcik Elbląg rozegra w Kwidzynie przeciwko MMTS. Do spotkania dojdzie w najbliższy piątek o godzinie 17:30.

Meble Wójcik Elbląg - Warmia Olsztyn 28:19 (13:9)

źródło: ksmeblewojcikelblag.pl