2017-08-23 08:40:00

Mistrz Ocenii zagrał w Mielcu. Stal minimalnie gorsza od Sydney Uni

Mielczanie podczas okresu przygotowawczego do nowego sezonu mieli okazję sprawdzić swoją formę w meczu z mistrzami Australii. Sydney Uni przebywa na obozie w Sandomierzu i trenuje do Super Globe.

Początek spotkania był wyrównany i gra odbywała się na zasadzie bramka za bramkę. Stal miała problemy z przebiciem się przez dobrze funkcjonującą obronę Sydney Uni. "Kangury" zbudowały dwubramkową przewagę, ale Stal nie odpuszczała. Po 30. minutach mielczanom udało się odrobić straty i wygrać pierwszą połowę 14:13.

Po przerwie poprawiła się gra Stali i zawodnicy prowadzili różnicą czterech trafień. Sydney Uni walczył i niwelował konsekwentnie straty. Gospodarze popełniali coraz więcej błędów, które wykorzystywali mistrzowie Oceanii. W końcówce spotkania goście mocno ruszyli i ostatecznie zwyciężyli 25:24. W drużynie Sydney gra trzech Polaków-Tomasz Szklarski i Paweł Kwiatkowski, którzy rzucili po dwie bramki w Mielcu oraz bramkarz Tomasz Szałkucki.

Spotkanie ze Stalą Mielec było ostatnim sprawdzianem "Kangurów" podczas obozu przygotowawczego w Polsce. Zespół z Australii trenuje w Sandomierzu. W piątek Sydeny Uni rozpocznie zmagania w Katarze w Klubowych Mistrzostwach Świata.

SPR Stal Mielec – Sydney Uni HC 24:25 (14:13)

SPR Stal: Wilk 2, Krępa 3, Janyst 7, Skuciński 1, Mochocki 1, Kłoda, Sarajlić 2, Basiak, Kawka 5, Wiśniewski, Lipka, Cuzić 2, Krupa 1

Sydney Uni HC: Takken, Szalkucki, Bonnin 3, Mess, Cornella, Sancho 2, Szklarski 2, Kwiatkowski 2, Baulon, Hock 8, Gjoen 4, Striebel, Briffe 3, Mosquera 1

źródło: sprstal.mielec.pl