2017-08-21 13:55:00

Puławianie zwyciężyli w Mielcu. Cały memoriał przyćmiła pogoda

Pogoda nie pozwoliła na przeprowadzenie memoriału zgodnie z planem. O trzecim miejscu zadecydowały rzuty karne, w których lepszy był KPR. Ostatnie spotkanie odbyło się z opóźnieniem w innej hali. Pierwsze miejsce w turnieju zajęła drużyna z Puław.

Deszczowa pogoda i przeciekający dach w Mielcu spowodowały, że o zwycięstwie w pierwszym niedzielnym meczu zadecydowały rzuty karne. Legionowo zagrało z ZTR-em Zaporoże. Odbyło się 15 serii rzutów karnych, w których lepiej poradzili sobie zawodnicy KPR-u. Legionowo ostatecznie zajęło trzecie miejsce w turnieju.

ZTR Zaporoże – KPR Legionowo 10:12 po rzutach karnych

O wygranej w kolejnym spotkaniu memoriału miały także rozstrzygnąć rzuty karne. W ostatniej chwili udało się zorganizować obiekt w Cmolasie poza Mielcem. Z 40 minutowym opóźnieniem mecz pomiędzy Stalą Mielec, a Azotami Puławy doszedł do skutku.

Początek spotkania należał do brązowych medalistów mistrzostw Polski, którzy prowadzili 5:1.  Mielczanie nie odpuszczali rywalowi i odrabiali straty. Po pierwszej połowie gospodarze przegrywali różnicą trzech trafień.

Gra w drugiej części spotkania była także wyrównana, ale w kolejnych minutach puławianie zaczęli dominować na parkiecie. Azoty powiększali swoją przewagę i w 42. minucie prowadzili 26:21. Stal walczyła do samego końca i zawodnikom udało się zbliżyć do rywala na jedno trafienie. Drużyna z Puław ponownie ruszyła i ostatecznie zwyciężyła 31:28.  Azoty mogły cieszyć się także z wygranej w całym turnieju.

SPR Stal Mielec – Azoty Puławy 28:31 (15:18)

SPR Stal: Lipka, Wiśniewski – Wilk 4, Krępa 3, Janyst 2, Skuciński 3, Rusin 1, Mochocki 2, Kłoda 1, Sarajlić 2, Basiak 1, Kawka 6, Krupa 3

Azoty Puławy: Bogdanov, Wiejak, Dupjachanec – Orzechowski 1, Łyżwa 3, Skrabania 1, Panić 7, Grzelak 1, Masłowski, Titov 3, Kowalczyk 2, Kasprzak 1, Jurecki 3, Gumiński 4, Seroka 5