2017-08-20 11:45:00

Wygrane Stali i Azotów w memoriale. Zwyciężyła jednak pogoda!

W drugim dniu memoriału w Mielcu niestety pogoda okazała się silniejsza od zawodników. Z powodu ulewnego deszczu ostatnie sobotnie spotkanie musiało zostać przerwane. Przeciekający dach uniemożliwił kontynuowanie gry Azotów z ZTR-em.

W pierwszym meczu gospodarze turnieju zmierzyli się z ligowym rywalem. Od początku na parkiecie dominowała Stal, a Legionowo musiało gonić wynik. Po 30. minutach KPR przegrywało różnicą trzech trafień. Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Mielczanie kontrolowali przebieg spotkania i budowali swoją przewagę. Podopieczni Krzysztofa Lipki pewnie pokonali Legionowo 38:25.

Stal Mielec- KPR Legionowo 38:25 (16:13)

SPR Stal: Wilk 2, Krępa 8, Janyst 4, Skuciński 2, Rusin 5, Mochocki 1, Kłoda, Sarajlić 4, Basiak 1, Kawka 6, Wiśniewski, Lipka, Cuzić 1, Krupa 4

KPR Legionowo: Krekora, Adamski 5, Grabowski 6, Jędrzejewski 5, Prątnicki, Sulińśki, Fugiel 1, Kowalik, Kujawa, Wyrozębski, Miecznikowski, Ignasiak 2, Brinovec 1, Gawęcki 1, Ciok 3, Rutkowski 1

Azoty zagrali z wicemistrzem Ukrainy- ZTR-em Zaporoże. Oba zespoły w pierwszych minutach miały problemy z przeprowadzeniem skutecznych ataków. Puławianom udało się wyjść na prowadzenie i po pierwszej połowie wygrywali 16:10. W drugiej części spotkania ZTR mocno pracowali nad odrabianiem straty. Zaporoże uległo polskiemu zespołowi 23:28.

Azoty Puławy- ZTR Zaporoże 28:23 (16:10)

Azoty: Bogdanov, Orzechowski, Łyżwa 3, Wiejak, Skrabania 5, Dupjachanec, Panić 5, Grzelak, Masłowski 1, Titow 1, Kowalczyk 2, Kasprzak 1, Jurecki, Prce 2, Gumiński 5, Seroka 3

ZTR: Severyn, Strelnikov 1, Akimenko 3, Konstantinov 2, Ganchev 2, Isanchuk, Karamyshev, Dereviankin, Artemenko 2, Korielov, Tilte 9, Honcharov Ruslan 3, Honcharov Roman, Kravchenko, Zviezdov 1, Kriuchkov

Na koniec dnia brązowi medaliści mistrzostw Polski zmierzyli się z Legionowem. W pierwszej połowie dominowali puławianie, którzy od początku przejęli inicjatywę gry na parkiecie.

Z powodu ulewnego deszczu dach na hali zaczął przeciekać i druga część meczu została przerwana. Trenerzy oraz sędziowie wspólnie podjęli decyzję o niekontynuowaniu gry, aby na śliskiej nawierzchni nie narażać zdrowia zawodników. W tym pojedynku z drużynami wygrała pogoda.

KPR Legionowo – Azoty Puławy 7:18 do 34. minuty (mecz przerwany)

KPR: Krekora, Adamski 1, Grabowski 3, Jędrzejewski, Prątnicki, Sulińśki, Fugiel, Kowalik, Kujawa, Wyrozębski, Miecznikowski, Ignasiak 1, Brinovec, Gawęcki 1, Ciok, Rutkowski 1

Azoty: Bogdanov, Orzechowski, Łyżwa, Wiejak, Skrabania 4, Dupjachanec, Panić 4, Grzelak, Masłowski 2, Titow, Kowalczyk, Kasprzak, Jurecki, Prce 3, Gumiński 1, Seroka 4

źródło: sprstal.mielec.pl