2017-08-19 09:20:00

Sparingi: Gwardia lepsza od MMTS-u. Górnik przegrał w Piotrkowie

Przez dwa dni w Piotrkowie Trybunalskim będzie trwał turniej towarzyski. Cztery drużyny z parkietów PGNiG Superligi będą mogły sprawdzić swoją formę przed rozpoczęciem nowego sezonu.

W pierwszym spotkaniu Gwardia zmierzyła się z MMTS-em. Początek spotkania był wyrównany. Opolanie mieli do odrobienia oczka i w 11. minucie doprowadzili do remisu. W kolejnych minutach inicjatywę gry na parkiecie przejęli Gwardziści, którzy wyszli na prowadzenie. Wiele świetnych interwencji zaliczył Adam Malcher, który wraca do pełnej dyspozycji po kontuzji i operacji. MMTS gonił rywala i rzucił pięć bramek z rzędu, ale ostatecznie po 30.minutach kwidzynianie przegrywali różnicą sześciu trafień.

W drugiej części meczu MMTS odrabiał starty i zbliżył się do Gwardii na trzy bramkii. Podopieczni Rafała Kuptela dobrze zagrali w obronie i wyprowadzali szybkie kontry, co w rezultacie dało ponowne prowadzenie drużynie z Opola. MMTS musiał uznać wyższość Gwardii, która zwyciężyła 38:32.

Gwardia Opole - MMTS Kwidzyn 38:32 (17:11)

Gospodarze turnieju zagrali z Górnikiem Zabrze. Spotkanie zespołów z Superligi było zacięte. Górnik miał ogromne problemy z pokonaniem Marcina Schodowskiego, który zamurował bramkę Piotrkowianina i stał się bohaterem całego meczu. Po pierwszej połowie Górnik przegrywał 10:14.

Po przerwie zabrzanie niwelowali stratę bramkową i w 52. minucie Górnik przegrywał różnicą dwóch trafień. Goście zaczęli popełniać częściej błędy, co od razu wykorzystał Piotrkowianin. Przewaga gospodarzy rosła, ale Górnik nie odpuszczał rywalowi. Piotrkowianin okazał się lepszy i pewnie pokonał zabrzan 32:24.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - Górnik Zabrze 32:24 (14:14)