2017-08-13 20:18:00
Bartłomiej Wójcik

Druga porażka Polaków na mistrzostwach świata juniorów

W czwartym meczu na mistrzostwach świata w Gruzji polscy szczypiorniści doznali minimalnej porażki. "Biało-czerwoni" ulegli reprezentacji Portugalii 22:24.

Początek spotkania był wyrównany, jednak to Polska musiała gonić wynik. Podopieczni Dariusza Tomaszewskiego nie radzili sobie z portugalską defensywą. Pod koniec pierwszej połowy Portugalczycy prowadzili pięcioma bramkami. Przed przerwą Polakom udało się zmniejszyć przewagę do dwóch trafień. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 14:12 dla reprezentacji Portugalii.

W drugiej części spotkania Portugalia odskoczyła, na siedem oczek. Twarda i niewygodna obrona rywali 5:1 wybijała "biało-czerwonych" z rytmu. Na dwie minuty przed końcem starcia na tablicy widniał wynik 23:19. Polacy walczyli ambitnie do końca meczu, ale niestety zabrakło czasu i sił na wyszarpanie punktów. Polska ostatecznie uległa Portugalii 22:24.

W kolejnym starciu Polacy zmierzą się z Koreą Południową, która dziś wygrała bardzo wysoko z Argentyną 44:27. Mecz odbędzie się w poniedziałek o godzinie 14.

Polska- Portugalia 22:24 (12:14)