2017-08-13 18:45:00

MMTS zwyciężył w Głogowie. Gospodarze turnieju drudzy

W dniach 11-12 sierpnia w Głogowie odbył się 23.Memoriał Ryszarda Matuszaka. W turnieju rywalizowały cztery drużyny. Trzecie miejsce zdobyła Pogoń, a finale kwidzynianie pokonali Chrobrego.

Pierwszego dnia turnieju zmierzyli się rywale z rozgrywek PGNiG Superligi. Chrobry pewnie zwyciężył z drużyną ze Szczecina. W drugim meczu MMTS wygrał z HBC Jicin.

KS SPR Chrobry – Sandra Spa Pogoń Szczecin 34:16 (15:6)

HBC Jicin – MMTS Kwidzyn 20:31 (9:13)

W spotkaniu o trzecie miejsce Pogoń zagrała z zespołem z Czech. Gra szczecinian wyglądała znacznie lepiej niż w pierwszym dniu turnieju. HBC walczyło, ale nie zdołało odrobić starty bramkowej. Pogoń zdecydowanie wygrała 31:18 i stanęła na podium turnieju.

HBC Jicin – Pogoń Szczecin 18:31 (9:15)

W finale gospodarze memoriału zmierzyli się z MMTS-em. Głogowianie chcieli się zrewanżować za ostatnie spotkanie w Kwidzynie. Mecz był bardzo zacięty i wyrównany. Po pierwszej połowie MMTS wygrywał różnicą dwóch trafień. Po przerwie Chrobry nie dogonił rywala i musiał uznać wyższość gości. Ze zwycięstwa w całym turnieju mógł cieszyć się MMTS Kwidzyn.

KS SPR Chrobry Głogów – MMTS Kwidzyn 24:28 (11:13)

Na koniec Memoriału zostały przyznane indywidualne wyróżnienia:

Najlepszy zawodnik turnieju: Rafał Biegaj (Chrobry)
Król strzelców:
Wojciech Jedziniak – 12 bramek (Pogoń)
Najlepszy bramkarz turnieju:
Bartosz Dudek (MMTS)
Najmłodszy zawodnik turnieju:
Wojciech Jońca (Pogoń) – otrzymał puchar ufundowany przez Piotra Matuszaka – syna Ryszarda Matuszaka