2016-08-31 21:55:00

Super Puchar Niemiec dla Rhein-Neckar Loewen

Zawodnicy Rhein-Neckar Loewen zdobyli Super Puchar Niemiec 2016. "Lwy" okazały się lepsze od SC Magdeburg i wygrały 27:24, do przerwy prowadząc 17:12.

W Super Pucharze Niemiec grają ze sobą mistrz tego kraju - w tym przypadku Rhein-Neckar Loewen i zdobywca Pucharu Niemiec - SC Magdeburg. Spotkanie zostało rozegrane w mieszczącej się w Stuttgarcie Porsche Arenie.

Spotkanie lepiej zaczęli zawodnicy "Lwów", dobrze grał ich nowy bramkarz Andreas Palicka. Po pierwszej połowie Rhein-Neckar prowadziła 17:12.

Po przerwie zawodnicy Magdeburga grali lepiej, mieli nawet kilka szans na zdobycie bramki kontaktowej. Jednak proste błędy (kroki, podwójny kozioł, czy niedokładne podania) sprawiły, że nie udało im się doprowadzić do wyrównania.

Rhein-Neckar Loewen wygrało ostatecznie 27:24. I to szczypiorniści ego klubu zdobyli pierwsze w tym sezonie trofeum w Niemczech.

W zespole Magdeburga zagrali Żeljko Musa i Nemanja Zelenović, którzy mają za sobą występy w polskiej PGNiG Superlidze.