2017-08-10 10:00:00
Redakcja

Sparingi: Stal pewnie wygrała z KSZO

Zawodnicy z Ostrowca Świętokrzyskiego rozegrali swój pierwszy mecz kontrolny przed nowym sezonie. We własnej hali podopieczni Mariusza Jurasika przegrali 25:38.

Od pierwszych minutach na parkiecie dominowała Stal. W bramce bało-niebieskich świetnie spisywał się Tomasza Wiśniewskiego. Dobre interwencje bramkarza i aktywna gra ze skrzydeł po 30. minutach dały Stali prowadzenie 16:9.

W barwach KSZO wystąpił po raz pierwszy Grzegorz Sobut. Były zawodnik Stali rzucił najwięcej bramek dla gospodarzy, na swoim koncie zanotował siedem trafień. Druga część spotkania wyglądała podobnie, mielczanie budowali swoją przewagę. Pierwszoligowy zespół musiał  uznać wyższość Stali i przegrał różnicą trzynastu trafień.

KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – SPR Stal Mielec 25:38 (9:16)

KSZO: Zająć, Piątkowski, Szewczyk – Sobut 6, Falasa 5, Wędrak 4, Bulski 3, Grabowski 2, Antolak 2, Jeżyna 1, Telka 1, Goliszewski 1, Kożeniewski, Cukierski, Kogutowicz, Stańko, Afanasjev.

SPR Stal: Lipka, Wiśniewski – Wilk 7, Krępa 3, Janyst 5, Mochocki 4, Rusin, Kłoda 2, Basiak 4, Kawka 2, Skuciński 2, Chodara 2, Krupa 2, Ćwięka 3, Cuzić 1.

źródło: sprstal.mielec.pl