2017-08-10 08:00:00
Redakcja

Sparingi: Orlen Wisła pokonała Wybrzeże

Płocczanie rozegrali swój pierwszy mecz kontrolny w okresie przygotowawczym przed nowym sezonem. Podopieczni Piotra Przybeckiego zmierzyli się z drużyną z Gdańska. Orlen Wisła pewnie wygrała 37:23.

Podczas spotkania "Nafciarze" skupili się mocno na grze w obronie i wyjściach w kontry w pierwsze i drugie tempo. Dobre interwencje Marcina Wicharego przyczyniły się do trzybramkowej przewagi Wisły. Na co od razu zareagował trener Wybrzeża Marcin Lijewski, który poprosił o czas. Gdańszczanie nie odpuszczali rywalowi i konsekwentnie doganiali płocczan. Na boisku po przerwie spowodowanej kontuzją pojawił się Tomasz Gębala. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 17:13.

Mimo, że oba zespoły walczyły i chciały zagrać jak najlepiej, mecz był utrzymywany w duchu fair play. Dowodem na to była sytuacja z końcówki pierwszej części pojedynku, kiedy Jose poprosił sędziego o niekaranie zawodnika Wybrzeża dwiema minutami, bo jego zagranie nie było aż tak groźne.

W drugiej części spotkania Wisła pracowała nad budowaniem przewagi, ale Wybrzeże cały czas odrabiało straty bramkowe. Świetny występ zaliczył Paweł Niewrzawa, który zdobywał oczka dla Gdańska i bardzo dobrze asystował przy trafieniach kolegów. Zwodnicy Wisły grali bez zmiany obrona-atak, co zapewniało płynność w wyprowadzaniu kontrataków. Wybrzeże przegrało z wicemistrzem Polski 23:37.

Orlen Wisła Płock- Wybrzeże Gdańsk 37:23 (17:13)

ORLEN Wisła: A.Borbely (50% 4/8, 1/2 k), M.Wichary (40% 5/13, 1/2 k), A.Morawski (25% 3/11, 0/1 k), M.Daszek(3), L.Mihić(4), P.Krajewski(2), V.Ghionea(3, 1/1k), M.Gębala, I.Źabić(1), T.Gębala(2), M.Tarabochia(6), D.Racotea(3), J.Toledo(4), G.Duarte(3), S.Ivić(6, 4/4k),

Wybrzeże: A.Chmieliński (13% 3/19, 0/4 k), S.Suchowicz, M.Pieńczewski (15% 3/19, 0/1 k), K.Komarzewski(3), W.Hajnos, P.Papaj(3), W.Prymlewicz, J.Sulej(1), K.Gądek(1), M.Marciniak(1), M.Gauden, Ł.Rogulski(2), P.Niewrzawa(11, 3/4k), D.Kaniowski, A.Kondratiuk(1)

źródło: sprwislaplock.pl