2017-07-30 13:23:00

Sparingi: Remis w Mielcu

SPR Stal Mielec rozegrała swój pierwszy sparing z  Piotrkowianinem Piotrkowem Trybunalskim. Mecz zakończył się remisem 25:25. Trener Stali - Krzysztof Lipka - przyznał, że wynik meczu nie był dla niego najważniejszy, ponieważ starał się, aby wszyscy jego zawodnicy spędzili czas na boisku.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, podobnie jak pozostała część spotkania. W zespole Stali zadebiutowali Chorwaci: Rudolf Cuzić i Matej Sarajlić oraz Hubert Skuciński i Tomasz Mochocki. Cuzić zaliczył kilka widowiskowych podań do obrotowego, w obronie dobrze radził sobie natomiast Mochocki. Swój pierwszy mecz po zerwaniu więzadeł krzyżowych zagrał rozgrywający Wiktor Kawka. W 20. minucie Lipka wymienił cały skład występujący na parkiecie, dając zagrać wszystkim swoim zawodnikom. Po trzydziestu minutach na tablicy widniał remis 11:11.

Niewiele zmieniło się po przerwie. Najwięcej bramek - bo aż 6 - zdobył dla Piotrkowianina Bartosz Nastaj.  Żadna z drużyn nie potrafiła wyjść na większe prowadzenie. Ostatecznie starcie obu ekip zakończyło się remisem 25:25.

Ponownie spotkanie zespołów z Piotrkowa Trybunalskiego i Mielca nastąpi 5 sierpnia o godzinie 14:00.