2017-07-29 13:30:00

The World Games: Polacy pokonali Egipt!

Polacy w ostatnim meczu na Światowych Igrzyskach Sportowych wygrali z reprezentacją Egiptu. Ostatecznie "biało-czerwoni" zajęli 7 miejsce na zawodach.

To było już drugie starcie Polaków na The World Games z reprezentacją Egiptu. Podobnie jak w pierwszym meczu podopieczni Krzysztofa Kisiela dominowali i od samego początku kontrolowali przebieg spotkania. W 5. minucie Polacy prowadzili 10:1. Po pierwszej części Egipt miał stratę pięciu punktów.

Drugi set "biało-czerwoni'" także zaczęli od prowadzenia. Reprezentacja Egiptu skutecznie goniła wynik i doprowadziła do remisu 6:6. Polacy w kolejnych minutach skupili się na skutecznym budowaniu przewagi, którą utrzymali do końca spotkania. Świetne interwencji zaliczyli polscy bramkarze- Adrian Fiodor i Łukasz Zakreta. Zawodnicy pokonali Egipt 14:8. We Wrocławiu była to druga wygrana Polków nad tą reprezentacją.

Polska -Egipt 0:2 (16:11, 14:8)

Polska: Fiodor, Adamski 8, Miedziński, Włudarczyk, Zakreta 2, Rupp 8, Wojdak 4, Trojanowicz 2, Orłowski 2, Szczukocki, Kożuchowski 4