2017-07-26 21:25:00

The World Games: Dwie porażki Polaków

Polacy w środę rozegrali dwa mecze na Światowych Igrzyskach Sportowych we Wrocławiu. "Biało czerwoni" mimo walki, na swoim koncie odnieśli dwie porażki.

Pierwsze minuty meczu Polaków były bardzo wyrównane. W 4. minucie spotkania reprezentacja Węgier prowadziła 12:8. Polacy musieli gonić swojego rywala. Pod koniec pierwszego seta podopieczni Krzysztofa Kisiela zdołali odrobić starty i doprowadzili do remisu. Kilka skutecznych i ważnych interwencji zaliczył Adrian Fiodor. W ostatnich sekundach Węgrzy rzucili bramkę i wygrali różnicą czterech punktów.

Polacy drugą część spotkania mocno zaczęli i budowali swoją przewagę. Końcówka meczu należała jednak do Węgrów, którzy w 8. minucie dogonili "biało-czerwonych" na jeden punkt. Polacy stracili swoją skuteczność i ostatecznie przegrali 16:17.

Węgry- Polska 0:2 (26:24, 17:16)

Polska: Fiodor, Adamski 14, Miedziński, Włudarczyk , Zakręta , Rupp 6, Wojdak 14, Trojanowicz, Orłowski, Szczukocki,  KOZHUCHOWSKI6

Początek drugiego meczu był bardzo zacięty. "Biało czerwoni" mieli problem z trafieniem pierwszej bramki i od razu zareagował trener. Dopiero w 4. minucie Polacy zanotowali pierwszą bramkę. Chorwaci budowali swoją przewagę i kontrowali przebieg meczu. Słaba skuteczność reprezentacji Polski skutkowała wysoką przegrana w pierwszym secie 28:12.

W drugiej części meczu bardzo dobrze bronił Fiodor. Dzięki interwencjom bramkarza Polacy mogli skupić się na prowadzeniu. "Biało-czerwoni" zaczęli popełniać błędy, co od razu wykorzystała reprezentacja Chorwacji. Podopieczni Krzysztofa Kisiela nie zdołali dognić rywala i musieli uznać wyższość gości.

Polska- Chorwacja 0:2 (12:28, 14:22)

Polska: Fiodor, Adamski 8, Miedziński, Włudarczyk 2, Zakręta, Rupp 2, Wojdak 8, Trojanowicz, Orłowski, Szczukocki 2, Kożuchowski 6