2017-07-24 10:22:00

Sparingi: Pierwsze mecze Górnika

Pierwszy tegoroczny sparing Górnik Zabrze zagrał przeciwko czeskiej drużynie HC Banik Karvina. Zabrzanie kontrolowali przebieg meczu i ostatecznie zwyciężyli 22:16 (15:8).

"Trójkolorowi" już w pierwszych minutach wyszli na prowadzenie 4:0. Rywale zdołali trafić do zabrzańskiej bramki dopiero w 8. minucie, jednak Górnik odpowiedział na to trzema kolejnymi rzutami. Po kilkunastu minutach na tablicy widniał wynik 13:3 na korzyść zabrzan, co zmusiło trenera Karviny do krótkiej rozmowy z podopiecznymi. Czesi nieco zniwelowali różnicę i pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Zabrza 15:8.

Druga połowa niewiele różniła się od początku meczu. Zabrzanie nadal konsekwentnie przeprowadzali akcje i  wygrywali pierwszy sparing 22:16.

HC Banik Karvina – NMC Górnik Zabrze  16:22 (8:15)

NMC Górnik: Galia, Kornecki, Witkowski – Gluch 1, Tomczak 5, Francik 1, Gromyko 4, Sluijters 4, Buszkow 1, Tatarincew 1, Gliński, Tokaj, Fąfara 4, Łukawski, Gogola 1, Adamuszek, zawodnik testowany. Trener: Rastislav Trtik

Zawodnicy Górnika gorzej poradzili sobie natomiast z niemieckim Rosslauer Dessau, z którym przegrali w drugim meczu kontrolnym 22:28.

Diametralnie inaczej zabrzanie rozpoczęli drugi mecz sparingowy, w którym zmierzyli się z drugoligowym Rosslauerem Dessau. Zabrzanie już na początku stracili trzy bramki. Po kilku minutach udało im się dogonić przeciwników na jednobramkową stratę 5:6. Pierwsza odsłona zakończyła się jednak wysoką przegraną "Trójkolorowych" 7:14.

W drugiej połowie polska drużyna postawiła się Niemcom, grając znacznie lepiej i rzucając aż 15 bramek. Górnik Zabrze nie zdołał jednak zniwelować tak dużej straty i ostatecznie przegrał 22:28 z zespołem Rosslauer Dessau.

Dessau-Rosslauer – NMC Górnik Zabrze  28:22 (14:7)

NMC Górnik Zabrze: Witkowski, Galia, Kornecki – Gluch 3, zawodnik testowany, Tomczak 3, Francik, Gromyko 4, Sluijters 3, Buszkow 3, Tatarincew, Gliński 1, Tokaj 1, Fąfara 1, Łukawski, Gogola, Adamuszek 3.