REKLAMA

PGNiG Summer Superliga w stolicy

Autor: Redakcja, 13-07-2017, 08:17

PGNiG Summer Superliga – cykl turniejów piłki ręcznej plażowej tym razem zawita do Warszawy! Już w najbliższy weekend (14 – 16 lipca) na plaży pod mostem Poniatowskiego, o kolejne punkty w eliminacjach Mistrzostw Polski powalczą najlepsze drużyny z całego kraju. Dla stolicy będzie to przedsmak wielkiego finału rywalizacji o tytuł Mistrza Polski, który odbędzie się w tym samym miejscu dokładnie trzy tygodnie później.

Zawody w Warszawie – nie licząc turnieju finałowego – są już ostatnim miejscem na mapie cyklu PGNiG Summer Superligi. Wcześniej turnieje gościły w takich miejscach jak: Wrocław – na Placu Solnym, Mielno – na plaży głównej, Stare Jabłonki – przy Hotelu Anders czy na płockiej starówce. Jak podkreśla organizator turnieju Jakub Malinowski, Warszawa była kolejnym, naturalnym kierunkiem.

- Planując nasz cykl niemalże od razu postanowiliśmy, że chcemy być także w Warszawie. Stolica zawsze daje ogromny potencjał, aby zainteresować dyscypliną grono nowych odbiorców. To miejsce nie jest przypadkowe, na plaży po praskiej stronie, pod samym mostem Poniatowskiego, w okresie letnim przebywa dużo mieszkańców. To świetna okazja, aby zatrzymali się na chwilę, usiedli na trybunach i zapoznali się z tą widowiskową dyscypliną – mówi prezes Fundacji Modern Sport.

Weekendowe zmagania na warszawskiej plaży w piątek poprzedzi camp dla dzieci. W sobotę i niedzielę na piasku zmierzy się ze sobą 5 zespołów żeńskich i 6 męskich. W kategorii kobiet nie zobaczymy drużyn BHT Olimpijczyk Byczków Kowalewa Pomorskiego oraz BHT GRU Juko Piotrkowa Trybunalskiego, zawodniczki z województwa łódzkiego w ten weekend będą walczyć o punkty EBT poza granicami naszego kraju. Swój udział w turnieju potwierdziły pozostałe polskie ekipy: BHT Pyrki Poznań, Warszawa Skład, KS Red Hot Czili Buk, BHT SPR ROKiS Radzymin oraz AP Poznań.

W kategorii mężczyzn zmierzą się natomiast najlepsze polskie drużyny z BHT Auto Forum Petrą Płock i BHT Gru Juko Piotrków Trybunalski na czele. W rozgrywkach wezmą również udział takie zespoły jak: Eisberg Rondel Team z Legnicy i Fundacja Akademia Sportu z Gdańska. Skład grup męskich uzupełnią reaktywowani na stołeczny turniej warszawscy Beach Boysi oraz próbująca swoich sił na piasku halowa drużyna KPR Legionowo S.A.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Harmonogram PGNiG Summer Superligi Warszawa 2017:

14.07 (piątek)

PGNiG Summer Superliga Camp:

godz. 11.00 - 16.00 - zajęcia dla najmłodszych poprowadzą Mistrzowie Polski zawodnicy BHT Auto Forum Petry Płock

15.07 (sobota)

godz. 9.00 - 19.00 - mecze grupowe

16.07 (niedziela)

godz. 9 - 13.40 - mecze eliminacyjne

godz. 13.40 - 16.45 - finały

godz. 16.45 - Ceremonia zamknięcia

źródło: inf. prasowa

fot. Grzegorz Trzpil

REKLAMA

handballnews.pl

Dodaj komentarz