2017-06-14 22:34:00
Izabela Górecka

Charakter i walka! Polska zremisowała na wyjeździe z Serbią

Reprezentacja Polski zmierzyła się z Serbią w ramach kwalifikacji do Mistrzostw Europy 2018. Po dość nieudanym turnieju towarzyskim w Norwegii, Polacy zagrali świetny mecz w Serbii. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 19:19. Końcowy wynik meczu również zakończył się remisem 34:34.

Polacy rozegrali bardzo dobre pierwsze 30 minut meczu. Biało-czerwoni od początku dotrzymywali kroku rywalom. W 27. minucie Polacy wysunęli na 3 bramkową przewagę (15:18). Pierwsza połowa zakończyła się remisem. Z dobrej strony pokazał się również Michał Potoczny. Dla grającego na środku rozegrania zawodnika MMTS-u Kwidzyn był to czwarty mecz w kadrze, ale pierwszy w meczu o punktu. Jednak zupełnie nie było tego po nim widać. Pomysłowe zagrania, dobre asysty, odważne rzuty - tak grał Potoczny.

Druga połowa zaczęła się od trafienia polskiej drużyny. W 38. minucie Polacy prowadzili 22:25. Przez całe 60 minut było widać zacięta walkę odmłodzonej reprezentacji. Przez większość meczu to Polacy byli na prowadzeniu. Błysnął Mateusz Kornecki, który bronił w sytuacjach wręcz niesamowitych.

W końcówce Serbowie mieli szansę na wyjście na prowadzenie, jednak ich rzut okazał się nieskuteczny. Wydawało się, że Polacy mogą spróbować zagrać jeszcze jedną akcję, ale Przemysław Krajewski uspokoił sytuację.

Remis w meczu z Serbią definitywnie eliminuje Polskę z awansu do Mistrzostw Europy 2018. Mimo tego, ten meczy należał do jednych z najlepszych meczów polaków w tych kwalifikacjach. Odmłodzona kadra pod dowództwem nowego trenera Piotra Przybeckiego pokazała w tym meczu charakter i chęć walki.

W niedzielę w Gdańsku o godzinie 14.30 Polska zakończy eliminacje do Euro meczem z Rumunią.

Serbia - Polska 34:34 (19:19)

POLSKA: Malcher, Kornecki - Krajewski 8, Sićko, Walczak 1, Łangowski, Genda, Czuwara 1, Szpera, Syprzak 1, Potoczny 3, Moryto 5, Kondriatiuk, Bąk, Przybylski 8, Chrapkowski 7